Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit jelentenek ezek? Foci.

Mit jelentenek ezek? Foci.

Figyelt kérdés
Am tegnap voltam kint edzésen. Bátyámmal beszélt éppen az edző. Ő ifista és meg serdölős. Épp hallottam hogy mondta neki hogy menjen el a kapussal és a középpályással gyakorolni. Valami olyan mondot hogy oxer drop és csapódó lövést gyakorolja (bátyám az csatár) sajnos bátyám más városban lakik, és nem beszélek vele csak edzésen, meg néha amikor hazajön. Ezek most valami szakszavak, amiket én nem értem, vagy ez csak az ő edzője "találta" ki. Milyen lövések lehetnek... ha lehet videót linkelnétek ha tudjátok hogy milyen lövések lehetnek?
2012. márc. 28. 15:19
 1/6 anonim válasza:
Nem tudom mit jelenthet. Kérdezd meg a tesódat talán :)
2012. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de csak hétvégén jön haza és engem nagyon érdekel...sajna felhívni se tudom, mert külföldön van és dolgozik :(
2012. márc. 28. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Oxer dropot nem vágom, de a csapadó lövés az az lehet amikor úgy lövik meg a labdát hogy a kapufelé közeledve lefelé csapódik.
2012. márc. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt kevés helyen használják, és ahol használják, ott is eltérő lehet. mi is használjuk ezeket és gyakoroljuk is. ezeket a csatárok szokták használni. a drop lövéshez kell a középpályás illetve az oxerhez is.

drop: A lapda hátulról jön magasan a középpályástól, lepattan 1-2*, és amikor úgy érzi a játékos hogy elég közel van a labdához, akkor amikor felfele megy a labda akkor úgy lövi meg a labdát hogy erőből, a labda alját. ekkor a labda visszafele pörög. Ezt én akkor szoktam használni amikor elég nedves a fú, és 20 m.-re vagyok a kaputól, mert ha a fűhöz ér, rosszul pattan meg, illetve hirtelen felgyorsul a labda.

oxer: Keresztpasz a középpályástól szélen félmagasan. a csatár egy lépésből oldja meg az átvételt lövést. azaz jön a labda lép egy hosszút (tegyük fel jobblábas az illető, tehát balról jön a labda) a kapuhoz közelebbi lábával (ballal)hosszabban lép, átveszi a labdád, és a következő lépésnél, már jobbal külsővel lövi a labdát. ezáltal befele fog csavarodni, és ha jól találja el akkor erő is van benne és elég kellemetlen. Ezt én a szélen szoktam használni, kb a 16 os sarkábál.

lecsapódó: a 2. válaszolónak igaza van. ezt két féle képen lehet gyakorolni: 1: a játékos felveszi a labdát és a labda alját az égbe lövi, illetve ugyanúgy mint a droppot, csak a labdát nem szorítja le hanem felfele, konkrétan átemeli a játékost. Ez bárhonnan el lehet vállalni, arra kell csak figyelni, hogy a kapus kint legyen a kapujából, és az erőt eltalálni. minél messzebb van a kapus annál messzebbről meg lehet próbálni. minél messzebbről próbálkozunk, annál erőssebben kell megrúgni...

2012. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bcs a helyesírásért
2012. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A csapódós lövés azt jelenti hogy mivel c.ronaldo is így lő.... Úgy lövi meg a labdát hogy ha kint áll a kapus ellövi és odaér fölé elkezd csapódni és beesik a kapuba és gól lesz ... :)ha pedig bent akkor is jó mert összezavarja akapust ha irányt vált a labda és elkezd lefele esni ... Szabadrúgásnál pedig átlövi a sorfal fölött úgy hogy visszaessen a kapuba a labda és ezt lehetetlen megfogni ha jól megvan lőve a labda ..:)
2013. ápr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!