Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha Puyolék akkora katalán...

Ha Puyolék akkora katalán "patrióták", mit keresnek a spanyol nemzeti csapatban?

Figyelt kérdés

Barcelona culé vagyok, de ez a húzás valahogy nem fér bele az értékrendembe...Kissé csúnyának találtam pl. a VB döntő utáni katalán zászló csókolgatást.Lehet, hogy eltúlzom, de nekem ez akkor is szúrja a szemem.


Köszi a segítséget!


2012. márc. 31. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont ezen gondolkodtam a barca meccs után, hogy a fél Barcelona keret katalánokból áll, mégis a spanyol válogatottban vannak. Realos vagyok.
2012. ápr. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel nincs katalán válogatott illetve van de az nem indulhat VBn és nem tartják őket önálló országnak ezért indulnak a spanyolba
2012. ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MrPifta ***** válasza:
Mert nincs katalán válogatott. Az erdélyiek is a román válogatottban játszanak, Malouda is azért játszik a francia válogatottban, mert a hazája nem független.
2012. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem jött át a kérdés.Utasítsa vissza a felkérést, ha ő NEM spanyol.De ha mégis elfogadja, ne vigye már a katalán zászlót egy SPANYOL válogatott mérkőzésre.Az erdélyi magyarok sem rohangásznak pirosfehérzöld lobogókkal egy román válogatott meccsen...(már ha vannak...)
2012. ápr. 3. 22:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés...
2012. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nem jogos, hülyeség. Katalónia is Spanyolország része, jobb híjján persze.
2012. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Leírtam érthetően, kedves utolsó, ha nem fogod fel a kérdést, inkább ne írj semmit.
2012. máj. 1. 14:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, volt olyan, aki katalán érzelmeire hivatkozva visszautasította a spanyol válogatottságot... asszem Oleguer... hát, a spanyol válogatott sztem jobban járt :D


A viccet félretéve: ezt én sem értem. Kicsit olyan ez, mint amikor éppen olyan nemzethez tartozónak valljuk magunkat, amilyen területen éppen vagyunk, amit az érdekünk megkíván...

2012. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bemapoe válasza:
Ez inkább olyan, hogy a katalánok akkor katalánok, ha spanyol vagy katalán közül kell választani, de Spanyolországnak szurkolnak az eb-n. Persze ez sem igaz mindenkire, sokakat egyszerűen tényleg hidegen hagy a spanyol válogatott szereplése. Mindenesetre lehet valaki egyszerre jó futballista és patrióta, ez itt nem számít "árulásnak". A katalánok inkább büszkék arra, hogy a fél spanyol válogatott katalán játékosokból áll, holott a tartomány népessége tizede Spanyolországénak.
2012. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!