Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Tanácsokat, ötleteket várok...

SpeedyDeejay kérdése:

Tanácsokat, ötleteket várok sportegyesület alapitásához (futsal). Folyamata, előirások, erre vonatkozó adózási és egyéb törvények, szponzorkeresés, hogy mit hogyan?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

hivatalos, bejegyzett futsal csapatot alapítanál?


mert én is ezt tervezgetem, de mivel futsalban csak NB II-ig van, ami hát eléggé korlázotott, így nem vagyok benne biztos, hogy megérné

2012. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

2000. évi CXLV. törvény a sportról (kivonat); második rész a sport szervezeti és versenyrendszere; VI. fejezet A sportszervezet A sportegyesület; 20. paragrafus


MLSZ-nél most támogatják az újak NBII-be nevezését, asszem tavaly elengedték az NBII nevezési díját meg a Magyar Kupáét.


Egyébként nem nagy dolog alapítani, inkább az utána következő költségek ami sok lehet. Terembérlet edzsére, kb. 10 hazai meccs terembérlete, biztosítási költség, rendezési költség, játékvezetői költség. + idegenbe utazási költség. És ez még csak a kezdet!


Közönséget is kell toborozni, hogy "eltartson". Minimális hozzájárulás, hogy legyen némi zsé, 100-150-300 HUF/fő, de inkább a meccs utáni jutalmazós/kalapozós/adakozós dolog ami jobban működhet, egy győztes meccs után jobban kinyílhat a pénztárca.


Személyzet: 1 vagy 2 edző, orvos, gyúró erre is kell költeni. Azt javaslom előbb lépjetek be egy "alvó" egyesületbe, aminek most nincs futsal csapata (pl. szabadidő, tömegsport egyesületek), és ott alapítasz egy szakosztályt, lehetsz szakosztályigazgató. + lehet van már meglévő kapcsolatai ami buszos szállításra vonatkozik, vagy biztonsági cégre.


Így, hogy nem tudom a várost, környéket, amiről szó van, kicsit nehéz.


Versenyeznek olyan egyesületek az MLSZ-ben, amiknek amúgy nem sok köze van a focihoz/futsalhoz. (Kincsem Lovaspark SE, Balmazújvárosi Ping Pong Club)

2013. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kimaradt: ha közhasznú egyesületet alapítanál még 1%-olhatsz is.
2013. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző kommentelőt had javítsam ki (voltam futsal csapatban, NB2)


"Minimális hozzájárulás, hogy legyen némi zsé, 100-150-300 HUF/fő, de inkább a meccs utáni"

Nem... Nb2-ben ilyen nincs, még tán a Fradinál se, Nb2-es csapatnál tagdíj van általában (1-3-5-7ezer ft/hó), nem még külön juttatás a játékosoknak


"Személyzet: 1 vagy 2 edző, orvos, gyúró erre is kell költeni."

Ez is igazából 'fölös' pénzkiesés, úri-muri, a legtöbb NB2-es csapat nem rendelkezik gyúróval, edzőből meg talán van 1 (a komolyabb NB2-eseknél 2), de az is rendszerint csak az egyik tag (mondjuk az alapító mondatja magát edzőnek).


Ahol én voltam, ott 5ezer volt havonta a tagdíj, nem volt gyúró, edző az alapító volt (vmennyire értett hozzá hobbi szinten), és heti 2 edzés volt.

Ez egy baráti csapat, ami az NB2 hátsó traktusában foglalt helyet egész fennállása során, de így éves szinten talán 500-600-800ezerből fent tudott maradni (ha van 15 tag, mindenki 5ezret fizet 15X5=75, és van 12 hónap - persze a versenyidény kevesebb, de holtidényben is kell azért edzés, játék - az 900ezer ft bevétel.


Csak ehhez kell:

- 15 olyan ember, aki fizet

- egy viszonylag olcsóbb terem edzésre (4-6ezer/óra), és egy MLSZ által elfogadott a meccsre


Infókkal meg a Király Gábort próbáld keresni /a szövetség versenyszervezési osztályának munkatársa/ úgy tudom ő az aki készséggel áll minden kérdés elébe.

2013. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ja a szoponzor... na ehhez a 2-3. éve fennálló futsal csapathoz vagy 20-25 céget kerestem meg, és 0 (NULLA) szponzort szereztünk... jórésze nem is válaszolt, más elutasított, tehát első pár évben szponzort csak ismerősöm át lehet (anyu-apu cége, rokonokon át, haver ahol vezérigazgató, stb).


De hajrá

2013. dec. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!