Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ahoz hogy futball edző legyek...

Ahoz hogy futball edző legyek elég ezeket a licenszeket elvégezni ( D, B, A, Pro licensz) vagy még a licenszek mellé külön testnevelési egyetem is kell?

Figyelt kérdés
Focizok jelenleg alacsonyabb szinten,de játékosként úgynézki már sajnos nem leszek profi! Így szeretnék legalább edzőként az lenni ha már játékosként nem! Tehát ahoz hogy nb1,nb2-es edző legyek elég ezeket a licenszeket elvégezni vagy még a licenszek elvégzése mellé még külön testnevelési egyetemet is kell végezni? Mert néztem én az mlsz honlapján de abból nem derül ki hogy a licenszek mellé kell e még egyetem is!

2012. jún. 12. 22:31
 1/3 anonim válasza:

Nem kell hozzá testnevelési egyetem, még az első osztályúhoz sem. Ha kicsit tájékozódsz, láthatod, hogy némelyik első osztályú magyar edzőnek még csak pro licence-e sincs, se diplomája (persze protekciója az van... :S ... esetleg A-licence-e).


Pro lincence nem árt az első osztályhoz, de nyilván számodra még csak az alsóbb lépcsőfokokhoz vezet az út.


Amit viszont nem tudok biztosan, ám feltételezem: olyan szinten válhatsz edzővé, amely legmagasabb szinten futballoztál legalább pár évet már. Tehát ha harmadosztályban fociztál már néhány évet, akkor egyelőre max harmadosztályban lehetsz edző tudtommal, persze ha a vonatkozó szintű licence-ed is meg van hozzá.

2012. jún. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem azt tudom hogy játékosmúlt nem feltétlen kell hozzá, előny ha van de ottvan pl. Mouroinho, ő se volt sose profi játékos és milyen edző lett belőle! A kettőnek nincs köze egymáshoz, attól hogy valaki profi játékos volt még nembiztos hogy edzőnek is jó, és ugyanez fordítva attól még hogy valaki nem volt profi játékos lehet kiváló edző! Csak evvel nem voltam tisztába hogy a licenszek mellé kell e még külön egyetem! az meg az én esetembe természetes hogy alacsonyabb szinten kell majd el kezdeni és onnan feltornázni magam jó eredményekkel! Nb1 be is több olyan edző van aki nem volt profi játékos!
2012. jún. 15. 13:03
 3/3 anonim válasza:
Mint jeleztem, én meg nem voltam biztos válaszom azon részében, amelyet utólag korrigáltad, köszi. :) Nos, tehát egymást egészítettük ki válaszokkal. :)
2012. jún. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!