Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Euro 2012 (foci EB) csoportmec...

Euro 2012 (foci EB) csoportmeccsek sorrendjének eldöntése azonos ponttal állók között hogyan?

Figyelt kérdés

A sorrend eldöntése nem világos számomra. Idézem a wikipediát:


"Az Európa-bajnokság csoportjaiban ha két vagy több csapat a csoportmérkőzések után azonos pontszámmal áll, a következő pontok alapján kell megállapítani a sorrendet:

1. szabály: több szerzett pont az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken"


Szerintem nem világos a magyar fordítás az UEFA szabályzatából, és ezért nem világos számomra. Ugyanis mi módon lehet több szerzett pontja egy csapatnak, ha ugyanannyi pontja van?? :)



2012. jún. 17. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A közös meccsen amelyik nyer, az jut tovább. Pl tegnap az orosz-görög. Görög nyert ellenük, megy is tovább.
2012. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Biztos voltam benne, hogy ez lesz az első válasz, köszi, talán jobb is így, ugyanis most jön a bonyodalom. :D


Ugyanis ez is világos számomra, amit említesz, hogy az egymás elleni eredmény IS számít, azonban miként kellett volna eljárni, amennyiben 2-nél több azonos pontszámmal álló csapat van, akik körbeverték egymást? ;-) Pl. ha tegnap döntetlen lett volna a cseh-lengyel, akkor 4 pontos lett volna e három nemzet:

cseh, görög, orosz

Na most... a csehek nyertek a görögök ellen,

a görögök az oroszok ellen,

az oroszok meg a csehek ellen, hehehehe. :) :)

Azaz körbeverték egymást. :) Na most ilyenkor mi lett volna a sorrend? :) A kérdésemben idézett szabály erre is vonatkozik. Nyilván nem véletlen, ahogy fogalmaz, de hibás a magyar fordítás. Olvastam az angol eredetit is, de nem tudok olyan jól angolul, hogy ezt a nehezen értelmezhető nüansznyi differenciát értelmezhessem belőle.


Bár a riporterek is tévednek olykor (jelen sporteseményen is hallottam már ilyet), e meccs alatti azt mondta: ha e 3 nemzet mindegyik 4 pontos lesz, akkor a csehek esnek ki hármuk közül... na de miért, ha egyszer ők hárman körbeverték egymást?? :)

2012. jún. 17. 10:20
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyébként, hogy könnyebben tudjuk közös erővel megfejteni, mit értenek a legnagyobb prioritású -általam fentebb idézett- szabálypont alatt, linkelem a vonatkozó wikipedia blokkot, ahol a további szabálypontok is olvashatóak, szintén magyar fordításban:


[link]

2012. jún. 17. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Na ezt már én sem tudom :)
2012. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagyis akkor e szabály alapján döntenek nem?

"jobb gólkülönbség az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken "

Tehát oroszok biztos a 4-1 miatt, és a csehek a 2-1 miatt. Nem?

2012. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gondolok, de akkor még mindig nem vili számomra a kérdésem egyik fele, mely az általam elsőként idézett, azaz legnagyobb prioritású szabályponttal függ össze... Azonosan álló csapatok közül akinek több pontja van?? :) De hiszen azért állnak azonosan, mert ugyanannyi pontjuk van. :))) Ezt még jó lenne megfejteni... bár lehet, hogy egész egyszerűen annyit értenek alatta, hogy ha csak két, azonos pontszámú csapatról van szó, és az egymás elleni meccsük győztese, azaz pont alatt gólt érthetnek ezen vonatkozásban...?

(És ugyebár ha egymás ellen döntetlent volt az eredmény, akkor lép érvénybe a 2., 3. stb szabálypont, de innen már egyértelmű.)

2012. jún. 17. 11:20
 7/7 A kérdező kommentje:
(Csak zárójelben jelzem, hogy ha mindhárman 4 pontosak lettek volna, akkor mivel csak az egymás elleni gólarány számít, a csehek gólaránya 3-5, a görögöké 2-2, az oroszoké pedig 4-2 lett volna, most már ez a vonatkozás is tisztult előttem ,hogy ez esetben PONTOSAN mi miatt lettek volna éppen a csehek a kiesők; egyébként ha jól nézem, az összes csoportmeccs gólarányait tekintve is a csehek gólaránya a legrosszabb, annak ellenére, ha a lengyelek elleni 1:0-s győzelmüket is figyelembe vennénk.)
2012. jún. 17. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!