Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Amerikai focisták, kérdeznék...

Amerikai focisták, kérdeznék párat?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok 180 cm 70kg és problémák vannak a gerincemmel, épp ezért nem tesz neki túl jót a nagy terhelés, ütés. Tudom az amerikai fociban nem bánnak hímestojásként az emberrel, de mégis általában védőfelszerésben milyen egy keményebb tackle? És mennyire szoktak durvulni? Másrészt melyik klubba lenne érdemes jelentkeznem, tudom itt nincs akkora kultúrája, de mégis vannak biztos keményebb és inkább élvezetre menő klubbok. Nekem az lenne a fontos, hogy legyen hova lemennem egy jó társaságba edzeni és játszani egy jót.

2012. júl. 3. 18:37
 1/5 Zakathol ***** válasza:

Ha tényleg problémák vannak a gerinceddel, akkor nem is értem a kérdést... Az amerikai foci nem rossz gerincnek való...


Ok, ez egy szélsőséges eset, de pl összejöhet:

http://www.youtube.com/watch?v=UDhTJ6muHwI

2012. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de te amerikai fociztál? meg szerintem azért biztos vannak itt is olyan posztok amik nagyobb ütközésekkel járnak mert mondjuk pl egy futó vagy elkapó tényleg nagyokat kaphat de mondjuk egy safety ő ütközik és nem őt ütközik le, szal nem tudom, mert tényleg tetszik a sport és nem szeretem azt hogyha pont a hátam miatt nem csinálhatok vmit mert ígyis utálom hogy ilyen.
2012. júl. 4. 13:21
 3/5 Zakathol ***** válasza:

Nem amerikai focizok, de gondolj csak bele. Ha a felsőtesttel/vállal öklelsz, végső soron a gerinced nyeli el a terhelést.

Egy kontakt sport szerintem semmilyen formában nem ajánlott rossz gerinccel :(

2012. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Írd be youtubera: Sport Science

ott kielemznek mindent ;-)

de Discovery Science, 16:50 minden nap

egy volt profi NFL játékos, Joey Porter (Steelers, OLB) közel 1600 kg erőt fejt mi amikor sackel egy irányítót

QB-knál nagyon fontos a jó gerinc

testalkatod alapján védőnek nem lennél jó, talán Safety vagy Cornerback pozíció de ott neked kell osztani a Tackleket, és ha nincs meg a megfelelő erőd akkor az se a te posztod

mondanám a szürke eminenciásokat a Kickereket és a Puntereket de gondolom te játszani is szeretnél :D

14-18 éves korig mehetsz Junior csapatokhoz, ha megmondod hol laksz lehet tudok mondani párat

évente, félévente szokott lenni tryout, oda elmész és kipróbálod magad

nem valami durva egyszerű bemelegítés pár gyakorlat pl 20 yard drill, 40 yard sprint, stb... passzolgattok párat, aztán általában egy meccs de természetesen nem túl durva körülmények közt

2012. júl. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Biatorbágyon, köszi én is juniorra gondoltam mert én ott sem számítanék kiemelkedően nagynak vagy erősnek felnőttek között szerintem bedarálnának.
2012. júl. 8. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!