Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek mit tegyek? (foci)

Szerintetek mit tegyek? (foci)

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy gyakran lejárok a haverokkal focizni, főleg így nyáron és általában más csapatok ellen szoktunk játszani. Leggyakrabban védőt játszom és többnyire komoly hiba nélkül játszom. De ezeken a meccseken mindig van bennem egy kis idegesség és ritkán ugyan, de előfordul, hogy gyermeteg hibákat vétek, aminek a csapatunk issza meg a levét. És a probléma az, hogy az utóbbi időben észrevettem, hogy olyan mintha nem is lennék a pályán. Mindig előrehúzódok a támadásoknál és sokszor én vagyok az egyetlen üres játékos az adott helyzetben, de akkor sem passzolnak nekem, inkább beleviszik a sűrűjébe a labdát. Pedig elég labdabiztos játékos vagyok, a passzaim is általában pontosak, igaz a rúgótechnikám nem az igazi, de egy üres ember többet kihozhat a támadásból szerintem, minthogy bevigyék a bolyba a labdát. De ennek nem személyes oka van, hiszen nagyon jól kijövünk, bírjuk egymást, de a pályán egyre inkább úgy érzem, hogy mellőznek. A labda is csak akkor kerül hozzám, hogyha labdát szerzek, vagy egy-két ritka alkalommal nekem passzolnak. És egyszerűen nem értem, hogy miért van ez. Egyáltalán nem vagyok nagyképű, mindig motiváltan és elszántan lépek pályára és meccsen kívül is rengeteg időt töltök el a gyakorlással. Viszont ezt a kiközösítés érzetet nem akarom a többiek előtt felhozni, mert félek, hogy összekapnánk és akkor nem tudok kikkel focizni. Lehet, hogy most azt tanácsoljátok, hogy szívjam fel magam minél jobban a következő alkalomig, de mostanság úgy érzem, hogy játszhatok akármilyen jól, attól még nem fognak passzolni. A másik meg az, hogyha esetleg én próbálkozom önálló akcióval és elrontom, akkor egyből leharapják a fejemet, bezzeg ők mellé rúghatják egymás után ötször. Szóval tanácsokat, javaslatokat várok tőletek, hogy nyerjem el a bizalmukat a többieknek. Jó lenne már végre nem egyedül éreznem magam a pályán.

2012. júl. 5. 19:39
 1/1 anonim válasza:

én is haverokkal szoktam focizni és nekem is szokott ilyen lenni, főképp támadóként :D van valami, ami kizökkent a rosz formából és visszanyered magadat, az eredményesség! ahogy észre vettem a legjobb dolog /és most ezt nem azért írom mert szurkolok a csapatnak/ ha barcelona játékot játszol!

miből áll ez ? szélre kimész kapod a labdát, körbenézel, ha van üres elől, nagyon tisztán! rápasszolsz, ha nincs akkor vissza!


hiddel ha többet passzolsz kapni fogsz vissza te is labdát, mivel látják h csapatjátékot emeled!

ha a lövés nem megy, ne erőltesd a meccsen, gyakorolj üres kapura, meccsen inkább osztogasd a gól passzokat, néha próbálj meg 1-2 technikás passzt is ;) emeli a játék színvonalát!


ui: ez tényleg jó módszer mondjuk nálam, gyakran hajlamos vagyok arra h szétesek, és alap hibákat ejtek, ilyenkor nem passzolok eleget, viszem a sűrűjébe, és mondjuk 2 méterről is belelövöm 3 szor a kapusba... ez normális, túl kell lépni rajta ;)


amikor kezditek a meccset tuti fognak passzolni, később azért kevesebbet mert gyenge vagy, úgy is annak osztanak több labdát, aki jó formában van...

2012. júl. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!