Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan kell dekázni?

Hogyan kell dekázni?

Figyelt kérdés

Rengetegszer próbáltam már dekázni,van, hogy naponta órákat gyakorlok, azonban mégse megy :( Max egyet kettőt tudok..

Már megnéztem rengeteg oktatóvideót, azonban azokból se sikerült megtanulni.. Vagy félrerúgom, vagy már a második rúgást nem érem el.

Ti hogy dekáztok? Légyszi írjátok le tapasztalaitokat stb.

Előre is köszi.


2009. júl. 13. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Hello.

Én sem vagyok nagy valaki aki tudna dekázni, de azért 4-5 minimum mindig megy. Régen én a térdemen próbáltam és azért rontottam el, azóta rájöttem hogy alacsonyan kell, és a lábfejjel kezdeni, térdel vagy más testrészekkel csak akkor ha olyan magasra pattanna.

Remélem segítettem, sok sikert.

2009. júl. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért megy el a labda mert nagyon erőset rúgsz bele pedig épp hogy csak meg kell egy kicsit lökni. és ne spiccel rúgdosd a labdát.
2009. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Elöször engedd , hogy lepattanjon a labda. Egyet felrúgsz, egyet pattan, egyet felrúgsz, egyet pattan, stb. Aztán kettőt felrúgsz, egyet pattan, kettőt felrúgsz, egyet pattan és így tovább! Végül nem kell hagyni, hogy a földre pattanjon a laszti!
2009. júl. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az a lényege h a labda a közeledben amradjon.:) ezt úgy tudod elérni, hogy úgy rúgsz a ladbába h feléd forogjon. éréterem,élem:) szal így az alján ha megrúgod pl kicsit feléd pörög visszafelé, de emelkedik is felfelé, és így ott tartod a közeledben, és nem kell rohanni utána, emrt onnan csqk a nagyon tapasztaltak tudják visszahozni. de amit mások mondtak, h eleinte pattanással próbálkozz, ha érzed a labdát akkor már mehet tov ább is. meg magasabbra más testrészekkel is
2009. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
figyu legyél kapus!Nekem is ezt tanácsolták!
2009. júl. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia. 1 Ligát játszok 13 évesen max 12 deka mivel hátvéd vagyok nem tudom te mit játszol de annak nem kell tudni anyira ha más vagy akkor : Ugy kezdj dekázni ,hogy felbdobod maganak kicsiket rugol bele csak ép hogy felmenjen és akkor jo lesz. Majd egy két nap múlva már rendesen érezni fogod a dolgot és akkor már nagyon gyorsan fog noni deka száma
2009. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én nem tudok erre semmi spéci edzést.Sok gyakorlás és kész.Érezni kell a labdát és bízni benne.Én minden nap dekázgatok min. 1 órát.És észrevettem hogy ettől nem csak dekázni tudok jobban de labdát kezelni is. :P
2010. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

En ugy szoktam kezdeni, h feldobom es labfejjel kezdem kicsiket rugok, probalom mindig a labfejemmel eltalalni.

Vagy pedig foldrol inditok, megtartom a labfejemen es finoman elkezdem rugni.

2011. júl. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Heródes02 válasza:
Először is a lábaid izomjainak nyugotnak, relaxáltnak kell lenniök... ha lábad vagya lábfejed izomjai túl kemények, szorosak akkor a labda össze-vissza fog pattogni és nem fogod tudni vezérelni. Hogy dekázni tudj a labda minnél közelebb kell kerüljön a testedhez és ajánlott, hogy kanyar iránya legyen minnél zárottabb. Először próbálj csak 3-4 dekát csinálni, úgy hogy a labdát kinyujtott,relaxált lábbal rúgod meg (inkább nem is rugod, megpöccinted) és anélkül, hogy megváétoztatnád a poziciódat, vagyis egy helyben. Ami fontos az az, hogy ne azt tanuld meg, hogy minnél többet csinálj, hanem, hogy ne szaladgálj a labda után.Egy helyben kell állnod és minig próbáld meg a labdt ugyanazzal az erővel megötni, hogy mindig úgyanarra a maggaságr kerüljön. Próbáld meg két lábbal is ne csak eggyel, felváltva, eggyet a jobbra, eggyet a balra. Egy idő után sikerülni fog a dekák számának növelése és ha sokáig gyakorolosz már szinte nem is a dekákat fogod számolni hanem, hogy a labda mennyi időt tölt el a levegőben, dekázás közben.
2014. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
az a lényeg hogy koncentrálj figyeld a labdát jól én egy esélyböl 50 60 szoktam minimum pedig 10 vagyok
2014. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!