Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan tudnám elvégezni a...

Hogyan tudnám elvégezni a kirúgást?

Figyelt kérdés
9 éve vagyok kapus, de sose sikerült egy normális kirúgást elvégeznem. Vagy a hátvédnek passzolom le, vagy valaki elvégzi helyettem, de kontránál fontos lenne, hogy én végezzem el. Tudna valaki segíteni, hogy a lábfejem melyik részével kellene eltalálnom a labdát, hogy a másik kapu elé jó legyen (kispályán)?
2009. júl. 16. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Kispályán? Mármint kézilabda pályán? 9 éve vagy kapus, akkor lehetsz 14-15 éves legalább. Inkább dobni kéne, úgy szerintem pontosabban lehet.
2009. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fontos hogy ne csak megüsd a Iabdát hanem kövesd a levegőbe a IáboddaI így erőrsebb és pontosabb Iessz :)
2009. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen kézilabda pályán. Nem lehet kidobni a kispályás szabályok szerint a labdát, hanem rendesen kirúgást kell elvégezni. A kidobással semmi gond, mivel úgy átdobom a pályát.
2009. júl. 16. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Annál a kirúgásnál meg tényleg jobb, ha hátulról induva játszák meg a labdát. A kicsi pályán a "b.zdelőre-fussutána" taktika nem működik. Ott inkább kicsi, gyors, pontos passzok kellenek. Egyszerűen nem lehet olyan jól odarúgni egyből előre.
2009. júl. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsónak igaza van,d e tudtommal kispályán (legalábbis eddigi tapasztalataim szeriont) pont h nem lehet kirúgni a ladbát ha kiment az alapvionalon hanem csak dobni lehet. ha nem ment ki az alapvonalon akkor emg egyéni szabályoktól, vagyis az éppen rendezvényen való szabályoktól függ, sztem ott sem szabad csak dobni.

am, ha kézből rúgod csak nagyon találd el, a lábfejed közepével, csűddel, torokkal, más szót nemtok rá, akkor arra figyelj h hoszabb legyen mint magas:D akkor meszsire megy, a talajról nekem is voltak problémáim, azt is csűddel célszerá megrúgni mivel úgy tudsz a legnagyobbast rúgni azt gyakorold sokat, csak menj ki és rúgdoss, ne csinál mást, és előbbutóbb menni fog:)

2009. júl. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
1 ligát játszok 13 éves vagyok és utolsó én rugóm mindig a kirúgást nagy pályára . Na de én teljesen más vagyok helyből megrúgom akkor a 26 m esik le tőlem kb. a félpálya előtt. Kis pályán érdemesebb a csapatársad lábára dobni vagy ha nem megy a dobás akkor meny le a pályára és rugdosd a kaput nekem se az egyik napról a másikra ment az egész . Így is minden nap lent vagyok több mint 6 órát naponta .Amúgy elég ha alányúlsz és egy kis erőt adol belle és szerintem akkor fog meni ha nem akkor próbáld torokal bombázni előre de az nem lesz olyan pontos szerintem
2009. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!