Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Nem tudom hogy ki látta a mai...

Irma91 kérdése:

Nem tudom hogy ki látta a mai olimpiai műsorban a tollaslabdát, de valaki aki hozzáértő megmondaná nekem, hogy amit a kommentátor mondott, hogy a liba bal szárnyából csinálják csak a tollaslabdát, az miért úgy van?!

Figyelt kérdés

#Tollasladba
2012. aug. 4. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mindegy melyik szárnyból veszik a tollakat, de csak az egyikből lehet!


A liba szárnyai (és így a tollai is) szimmetrikusak, mint pl. az emberi kezek.


A versenyzésre készülő tollaslabda tollai részben fedik egymást, ezért a labda forog repülés közben. (mint pl. a különböző lövedékek vagy a jól eldobott amerikai foci labda:-) )


Ha a libák mindkét szárnyából vennének tollakat, akkor (keverni nyilván nem lehetne) viszont gyártani kellene "jobbmenetes" és "balmenetes" labdákat is, ami viszont nagyban befolyásolná az ütéseket. (Tollaslabdában bőven 100 fölött van az ütéstípusok száma, és vannak olyanok, ahol a játékos "rásegít" a forgásirányra vagy épp ellenkezőleg.)


Ha leírva bonyolultnak tűnik, akkor érdemes az alábbi fotókon és videókon minderről meggyőződni:


[link]

http://www.youtube.com/watch?v=HK0c2xKQb8Q&feature=relmfu

2012. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszsönöm az információt és a videókat! Nagyon érdekes!
2012. aug. 4. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!