Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Asztalitenisz ütő? Milyet vegyek?

Asztalitenisz ütő? Milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Egy LH sport nevű asztalitenisz üzletből szeretnék egy ütőt.

[link]

Fa nem kell, az már van, méghözzá egy offensive stiga fa.

Én főként támadó játékot űzök, de néha jól jön a nyesés is.

Milyen bóritást vegyek?


2012. aug. 24. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom a butterfly borítást ismered. Na nekem ilyen van az ütőmön igaz ma már nem játszok. De nekem bevált, jó borítás.
2012. aug. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A butterfly nagyon drága!A tenergy64 18000ft körül van darabja! Ez a legjobb borítása! A sriver tipusúakat és a bryceokat meg ragasztani kell minden edzés előtt ,hogy megmutatsák az igazi tulajdonságukat!

Manapság az olcsó kínai boritások sem ragadnak ész nélkül és elég jól használhatók európai embernek is!

Reactor thundrt használok ami 3500Ft a tenergy64 helyett!

Többen is használjuk ki tenyéren ki fonákon!

2012. nov. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Régi kérdés ez már és lehet hogy nem is ezzel a fával játszik már a kérdező, de ha valaki STIGA Offensive Classic fát akar venni azok számoljanak azzal hogy ha puha szivacsos borítással akarnák használni akkor támadó játékhoz nem igazán lesz jó a kész ütő mert a támadó pörgetések nem lesznek elég gyorsak. Kemény szivacsos borításokkal mint pl TIBHAR Evolution MX-P borítással már okés lehet, csak az MX-P borításhoz meg kell az hogy technikailag képzett legyen a játékos mert különben nehéz lesz neki asztalra tenni a gyors labdákat, és a szerva fogadása sem lesz könnyű vele mert rövid ideig tartózkodik a labda a borításon és nagyon kilövi a labdát, szóval mindenképp jó labdakezelésre van szükség. Én pl egy Joola TPE Perform fát használok ami a Butterfly Timo Boll ALC-hez viszonyítva valamivel gyorsabb, de kontrollban tőle sokkal jobb, súlyra könnyebb, de csak egy picivel könnyebb. Borítást tenyeres oldalon Yasaka Rakza PO ( rövid szemcse ) használok 2.0 mm szivaccsal, rövid ütési mozdulattal is nagyon gyors a labda mind a pörgetett és blokkolt labda, nagy benne a katapult de a puha szivacsa miatt a kontrollja jobb mint az MX-P-nek, szóval könnyebb irányítani a labdát, és könnyebb fogadni a szervát is vele mert több visszajelzést kapsz, viszont az ellenfelet meglehet zavarni mert máshogyan pattan el a labda az asztalról, a PO könnyebb és ez is egy szempont ( nekem ) hogy legyen gyors az ütő, de a kontrollja is legyen jó annyira amennyire ez csak lehetséges, viszont a súlya ezek mellett legyen olyan könnyű amennyire az csak lehetséges ( persze vannak akik a nehezebb ütőket szeretik, az enyém sem könnyű, de van tőle nehezebb ). Fonák oldalon Yasaka Rakza X használok nagyon - nagyon jó kontrollja van szintén, de a PO-nál lassabb, viszont fonákra remek választás ( a PO és MX-P és hasonló Butterfly borításokhoz képest lassabb, de amúgy gyors borításról van szó ), ha fonák oldalon inkább droppoltok és csak kevesebbet támadtok akkor 1.8-as szivaccsal próbáljátok ki mert úgy még nagyobb lesz a kontroll és csak picit lesz tőle lassabb a borítás, ha azonban fonák oldalon is szerettek kezdeményezni akkor 2.0-ás szivaccsal vegyétek meg, annál vastagabb szivacs a max-os ami 2.3 mm vastagságú, de az növeli az ütő súlyát amit én nem szerettem volna, én 2.0-ás szivaccsal vettem meg.
2022. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!