Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek, milyen ping-pong...

Szerintetek, milyen ping-pong ütőt vegyek? Ajánlásokat szeretnék hallani tőletek, hogy melyik jobb márka. Esetleg milyen ütőfát, vagy borítást vegyek és milyen márkában? Haladó szinten játszok 2 éve, és elegem lett a készen összerakott ütőkből.

Figyelt kérdés
joola, donic, butterfly, stiga, andro

2012. nov. 10. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Amikor már itthon is a legkisebb városban a soft-ütővel játszott a teljesen kezdő játékos is, jöttek a kínaiak, és a régi, hagyományos "fa-ütőkkel" verték hülyére Európát.

Nem biztos, hogy az ütőn fog múlni, hogy nyersz, vagy veszítel.

2012. nov. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig az ütő az nagyon is fontos. Stilusodnak megfelelö ütőt válassz, mert a stilust nem fogod tudni levetközni, ez már meg van alapozva,csaak kényszeriteni tudod magad egy elelntétes stilusú ütövel, de ez biztosan kiütközik a játéktudásodon. Úgy is mondhatjuk hogy egy megfelelő ütövel sokkal magasabb szinten tudsz majd játszani, legalábbis a lehetőség megvan, a többi már rajtad áll.

Gyakorlatilag felesleges belemenni márkába, inkább kérj el pár ütöt ismerösöktöl és amelyikkel a legstabilabbnak érzed a játékod olyan ütőben gondolkodj. Súly, fogás, borítás, mind-mind számit.

2012. nov. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már 2 éve csinálod "profi módon", úgyis tudod, hogy a keményebb borítás, vagy a puhább, alapjaiban a súlyosabb ütő, vagy a könnyebb változat, amivel jobban szeretsz, jobban tudsz játszani.

Én jobb szerettem a kemény borítást, és ami súlyosabb ütő volt, hogy szinte "vitte" a csuklómat, és nem nekem kellett a teljes erőkifejtést megcsinálnom.

2012. nov. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem a puha borítás lenne a legjobb, mert nagyon sokat csavarom a labdát, és pörgetek is, de védekező borítást milyet tudtok ajánlani? lehetőleg puha legyen, és tükörszoft.
2012. nov. 11. 08:19
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Szerintem, vagy kérdezd meg az edződet (ha van), vagy ahova járni szoktál, az idősebbek, gyakorlottabbak biztosan szívesen segítenek. Vagy ott kölcsönkéred néhány ütés erejéig egyikét is, másikét is.

Ennél jobb ötletem nincs, én már kb. 40 éve abbahagytam a verseny-szerű játékot, teljesen más márkák vannak már piacon, nem ismerem őket. Én a borításban a keményebbet használtam, jobb szerettem támadni, de azzal is lehet igen keményen visszanyesni (kivédekezni) az ellenfél támadását.


De azért gondolkodj el: ha szembetalálod magad bármikor egy ilyen "mai kori kínai" játékossal, akik olyan gyorsan ütik a labdát, lehet, hogy nem teljesen célszerű csupán védekező-játékra beállni. (Mondom én, döntöl te!) :)))

2012. nov. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm "3-as" a válaszodat, felkeresem egyik régebbi edzőmet, hogy mérje fel mennyire jól játszok :D
2012. nov. 11. 09:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Haladó szinten nem lehet kész boltból vásárolt ütővel játszani! Alkalmtlaniűok a játékra!

[link]

[link]

2012. dec. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!