Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Egy focista, vagy egy amerikai...

Egy focista, vagy egy amerikai focista a gyorsabb?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdés, embere válogatja, de azt érdekesnek tartom, hogy a 40yardot 4.4 alatt csak egy tucat játékos futja, míg pl a brazil ronaldo labdával, nem egyenes vonalon, nem végig teljes erővel futva futott 4.4-et:

http://www.youtube.com/watch?v=fWTgL5yQGoc

1:35 után, juve-real, a félpálya és a tizenhatos vonala 35m, ami kb 40 yard.

oké, nem nulláról indul, de az a pár lépés amit a sprint előtt megtesz szerintem nem sokat szoroz.

meg lehet pár képkocka elveszett, így a valóságban lassabb volt, ezért kérdezem itt mit gondoltok erről.


2012. nov. 16. 13:12
 1/10 Takumi ***** válasza:
Szerintem az amerikai focisták.
2012. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is az amerikai focistára tippelek
2012. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem is az amerikai focis. Láttam a Discovery Science-en a sporttudomány c. műsorban hogy az amcsifocis tag 40m-en (nem biztos) lefutotta a nem tudom milyen kocsit. Meg a műsorvezetőt, hátrafelé futásban.
2012. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet osszehasonlitani oket igy, miutan az amerikai fociban meg a sima fociban is vannak ugye kulonbozo posztok.


Egy dagadt diszno linebacker-t szerintem a magyar NB2-es kapusok is lefutjak mind. Egy elkapo ugyanakkor el tudom kepzelni hogy gyorsabb a focistak tobbsegenel, miutan az o szerepe abbol all hogy fut.


Ugyanakkor mondjuk egy Cristiano Ronaldora, egy Theo Walcottra vagy egy Aaron Lennon-ra nyugodtan fogadnek barmelyik am focista ellen.

2012. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

utolso: lennon vagy walcott, sőt tello 40 yardjára kíváncsi lennék.

közbe beírtam youtube-ba, hogy nfl best runs 2012, és ott nézegettem 40 yardokat, amiket lendületből futottak. megnéztem az első hármat ahol sprinteltek végig erőből, és 4.1 - 4.4 mp között voltak.

bale, lennon, a felvételek alapján 3.8 alatt tudják ezt, bár ők a leggyorsabbak között vannak, a három amcsi focistáról meg nem tudok semmit.

2012. nov. 16. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:

labdát vezetve vagy nélküle futni teljesen más kategória.


átlagot tekintve tuti, hogy a focisták a gyorsabbak (eleve már a súlyuk miatt), de mindkét sportban vannak nagyon gyors futók.

De egy falembert nem lehet összehasonlítani szélsővel és egy wide receivert se egy védővel.

2012. nov. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem embere válogatja. Van mindenhol gyors és kevésbé gyors játékos. Ronaldo például piszok gyors, biztos párat lefutna. De biztos van ott olyan aki Ronaldot futná le. De én inkább az Európai focistákra tippelnék már csk azért is mert ők nem akkora darabok mint az Amerikai focisok, azért jó pár kilóval könnyebbek és ez biztos meglátszik a gyorsaságon is, viszont a másikak erősebbek.
2012. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem az amcsi focista
2012. dec. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
voltozó... de szerintem ha súlyt is nézünk és úgy hasonlítjuk össze akkor az amifocisok. mert a 80kg-s Ronaldo olyan gyors pl mint egy 100kg-s wr pl. mert ugye ők sokkal izmosabbak és ezért nehezebbek :) én is amerikaifocizok 194cm és 114kg vagyok és 5.2 alatt futom a 40-t ami nem rossz , szóval ha reális eredményt akarunk nézni akkor a súlyt is nézni kell és az úgy elért eredményt szerintem :) de lehet, hogy csak én bonyolítottam túl :D
2012. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
5.2 alatti 40 elég hihetetlenül hangzik. örülnél Te, ha 7 alatt meglenne...
2013. jan. 4. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!