Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Röplabda mennyire nehéz sport?

Röplabda mennyire nehéz sport?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék röplabdázni de nem tudom mennyire bírnám mivel van rajtam fölösleg.A suliban sokat röpizünk és ott tetszett meg a sport :D Régóta gondolkozok hogy kéne egy sport mert hiányzik az életemből(régen rendszeresen úsztam és karatéztam de egészségi okok miatt abba kellet hagynom,de nem a súlyom miatt) egyáltalán lehet még jelentkezni mert hát már lassan félév van! Lécci segítsetek! :DD köszönömm:D(ja és ha valaki tud valami jó helyet Msikolc közelében akkor lécc irjátok lee :d

14/L



2012. nov. 21. 19:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem nem nehéz sport. Csak ha már rendesen nyomjátok akkor rendes kemény labdával lesz , az meg nagyon szétbassza a kezed ( ha lány vagy akkor még inkább).
2012. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem köszönöm :D
2012. nov. 21. 19:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Ismerek duci lányt, aki röplabdázott és bizony országos bajnokságot nyert. Tehát a súly nem akadály, csináld csak, ha tetszik.


Ahogy fentebb viszont írták, a kezet szétbassza. Én húszonéves srácként igazi fenegyereknek tartottam magam, de egy 1 órás röpi edzés után szabályosan folyt a vér mindkét alkaromon.. Abbahagytam, 2. órát már nem kértem... Biztos ilyen furcsa a genetikám.

2012. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
értem :/ hát szerintem mindeféleképpen kipróbálom mert veszíteni nem veszítek vele
2012. nov. 21. 19:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem, pedig fiú vagyok. Nekem is sajog kicsit a kezem utána, de nem vészes.
2012. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értemm köszönömm széépen :D
2012. nov. 22. 16:28
 7/11 anonim ***** válasza:
En kb 3 eve roplabdazok 15 eves vok, de szerintem egyaltalan nem nehez sport. Persze attol fugg milyen a szemelyiseged...ha minden kis akadalynal elkezdezz nyafogni, akk persze, h nehez lesz. Nehany elottem szolot nem kell komolyan venni. Nem fog folyni a ver a karodbol es semmi hasonlo marhasag. Lehet az illeto teglaval roplabdazott, de a civilizalt emberek ezt roplabdaval szoktak jatszani :) Persze, lehet eleinte lehet csipni fogja a kezed egy erosebben tamadott labda, meg ameddig nem tanulsz meg rendesen passzolni nehany ujj randulasra/ficamra is lehet szamitani. A tulsuly az nem nagy gond, persze nem tudom mennyi felesleg van rajtad. Arra szamits, h, ha kicsit ducibb vagy kisebbet fogsz ugrani, de azon kivul nincs tul sok hatranya. Ezt persze ugy gondolom, h nincs rajtad tul sok felesleg (5-6 kg max). En is mikor 12 evesen mikor elkezdtem roplabdazni 155cm voltam es kb 58kg, szoval kover voltam. Jelenleg 15 evesen 177cm vok es 65kg. Szoval, ha komolyan veszed az edzeseket, es rendszeresen jarsz (min. heti 3 edzes), akk meg fogyhatsz is, erosodesrol/izmosodasrol nem is besz... 15/F
2012. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok nyafogós :D általában ha valamit kigondolok akkor meg is szoktam valósítani,és nem 2nap alatt abbahagyom mert nem ment valami,nem mehet minden elsőre :D és köszönöm a választ :D
2012. nov. 22. 21:13
 9/11 anonim válasza:
Mondhatni hogy nehéz is meg nem is.. aki játssza annak már könnyű mert ismeri, de azért rengeteg edzést igényel az érintések begyakorlása. Ez az elsődleges nehézség azt hiszem. A másik ami nehézséget okozhat a taktikai játék megtanulása ugyanis ez teljes mértékben csapatjáték ahol a másikra vagy utalva és ha te elrontod teszem azt a befogadást akkor már a feladónak is nehezebb dolga lesz és ebből adódóan az ütő játékosnak is. A felesleg nem nagy probléma ha csak pár kg-ról van szó nem gond rajtam is volt felesleg amikor játszottam de nem okozott gondot, igaz inkább feladóként jeleskedtem. Tehát nyugodt szívvel ajánlom ezt a sportot, időre lesz szükséged megtanulni a pontos és biztos érintéseket illetve az összjátékot a többiekkel, de egy megfelelő edzővel nem lehet ez sem probléma :) Sok kitartást hozzá.
2012. dec. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszii a választ.. :D
2012. dec. 8. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!