Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Milyen suliba kellene mennem,...

Milyen suliba kellene mennem, mit kéne csinálnom, hogy profi futballedző legyek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 24. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2012. nov. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok
2012. nov. 24. 21:16
 3/11 anonim ***** válasza:
ahhoz focizni kéne...
2012. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mond valamit az előttem szóló, szerintem a futballedző alapja, hogy focizott közel azon a színvonalon, mint amilyenen edzősködik. Nehezen tudok elképzelni egy BL győztes edzőt, aki a magyar megye II-ből indul a Real kispadján.


Előre leszögezem, csak hallomásokból rakom össze, amit mondok, ha pontos információra vágysz, tanulj meg utánanézni magad. Az biztos, hogy van szakedzői képzés minden sportághoz, de ennek alapfeltétele, hogy valamilyen testnevelési végzettséged legyen, pl rekreáció, vagy testnevelő tanár. A komoly edzősködéshez pedig van egy UEFA minősített képzés és vizsga is, de erről részleteket nem tudok.

2012. nov. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ez hülyeség :) Mourinho 2. osztálynál sose jutott tovább most meg a világ legjobb edzője...
2012. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Technikai edzö, illetve projekt management végzettségre lesz szükséged (master képzések), valamint az egészségügyi oldalát is ajánlatos kitanulnod. Közben nyelvsuli, nyaranta lehetöleg ehhez kapcsolódó diákmunka, valamelyik klubnál. Aztán egyetem után lehet kiköltözni Spanyolországba és ha sikerül beállnod valamelyik klubba segédnek, már-már nyert ügyed van. :) Ismerös is ezt az utat járta be, most már esélyes rá, hogy megvalósítsa az álmát! :)
2012. nov. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"ez hülyeség :) Mourinho 2. osztálynál sose jutott tovább most meg a világ legjobb edzője..."


Persze, de egyrészt a tendencia nem zárja ki a kivételeket másrészt másodosztály és másodosztály között nagy különbségek vannak. Valóban erős fogalmaztam, de én sem arra gondoltam, hogy csakis BL győztes játékos lehet BL győztes edző, hanem arra, hogy nehézkesen lesz valakiből élvonalbeli edző, ha játékosként sosem mozgott az élvonal közelében. Ha megfordulsz a portugál másodosztályban, akkor azért ehhez sokkal közelebb állsz, mintha a magyar megyei bajnokságban taposod a falunap hangulatba illő vasárnapi meccseket, ahol jószerivel komoly edzések sincsenek többnyire. Alapvetően meg lehet figyelni, hogy elég ritka az a futballista, aki játékosként és edzőként is legenda lesz, erre mondjuk Maradona leégése gyönyörű példa volt, ettől függetlenül nem túl életszerű, hogy egy világ életében amatőr focistából professzionális és eredményes edző lesz.

2012. nov. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

A Testnevelési Egyetemen lehet általános, majd szakedzői szakra menni (nem tudom, éppen most hogy hívják). Nem kell hozzá játékosnak lenned előtte.


Nem árt továbbá, ha meleg vagy. A normális férfiak inkább az amerikai focit, rögbit és más, erőnlétet, intelligenciát és merészséget igénylő sportokat választják, a közepesen tehetségtelen kamaraszínészek mennek b*zitangóra (vö. soccer - sucker), ahol bőven átlag alatti értelmi képességgel és kondival, valamint nulla labdaérzékkel is válogatott lehetsz, ha hihetően esel és panaszkodsz.

2012. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszönjük kedves utolsó
2012. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szeretem a hozzád hasonlóan intelligens és nyitott embereket, előző!


Egy dolgot elárultál: fingod sincs a labdarúgásról, csak fikázódsz, mint általában az ilyen hiperalternatív, magát hozzáértőnek képzelő, felszínes IQ huszárok. Amikor intelligenciát és labdaérzéket fikázol a labdarúgóknál, miközben rugbyt és amerikai focit emlegetsz követendő példaként, megállapítottam, hogy kár is érvelni neked, te is csak keménykedni mentél a sportpályára, nem sportolni.


Imádom azt is, amikor a jégkorongot és az amerikai futballt emlegetik a kemény férfiak sportjaként, miközben olyan védőfelszerelés van játékosokon, hogy egy vasdoronggal sem tudnék nagy kárt tenni bennük (na a rugbyre ez nem igaz). Annyiszor játszottam már le ezt a vitát, hogy iszonyat, és mindig csak keménykedő pózer arcokkal szemben (megnyugtatásodra közlöm: fordítva is baromi sokszor magyaráztam már el, hogy a rugbyben nem ész nélkül tapossa egymást pár részeg barom, magam is szívesen űzném a sportot, ha ízületeim engednék).


A futballpályán végbemenő fetrengés szerintem is szánalmas dolog, de egy üres showelem, ami valamiért beleivódott a labdarúgásba, szívem szerint én is kiirtanám, de ez akkor is csak a felszín. Amikor egy Cesc Fabregas képes törött lábbal végigjátszani 20 percet egy meccsen, amikor egy Steven Gerrard repedt lábujjal játszik fél szezont, vagy amikor egy Juhász Roland törött bordákkal semmisít meg a pályán egy Zlatan Ibrahimoic szintű színizom barmot, akkor szerintem idióta, aki itt b*zitangót emleget.


Mindenesetre érdemes volna egy-két focimeccset végignézni mielőtt a pályára egyébként nem való elemek alapján akarod lehúzni a sportot csak azért mert népszerűbb.

2012. nov. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!