Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit jelent pontosan ez a 2...

Mit jelent pontosan ez a 2 kifejezés teniszben?

Figyelt kérdés
Ki nem kényszerített hiba, és nyerő. Olvastam utánuk a neten (indokolatlan rontás (?) , de nem értem így sem. Lenne olyan kedves valaki alaposan, érthetően elmagyarázni? Köszönöm szépen és Boldog karácsonyt!

2012. dec. 25. 07:50
 1/3 MrPifta ***** válasza:

ki nem kényszerített hiba az a rontás. Amikor elhibázza. Kikényszerített hiba az olyan, mikor épphogy bele tud kapni, akkor nem várható el, hogy át is megy a labda.

A nyerő az amikor olyan jól üti meg a labdát az egyik, hogy a másiknak esélye sincs elérni azt.

2012. dec. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Ki nem kényszerített hiba

Semmi sem indokolta, hogy az illető elrontsa azt az ütést. Tehát ami labdát kapott, az teljesen síma labda volt, nem volt benne sem csavar, sem ritmus-váltás, könnyen el is érte a sportoló, szinte "kézrejött" neki, tehát semmi olyan körülmény nem volt, mely indokolta volna, hogy nem tudta visszaütni.


2. Nyerő ütés

Amikor úgy adod vissza a labdát, hogy az ellenfélnek esélye sincs vissza-adni. Tehát pl.olyan erővel ütöd meg, hogy az ellenfél még mozdulni sem tud rá. Vagy akkora pörgét teszel bele, hogy a labda attól teljesen más irányba megy lepattanás után, mint ahogy azt várni lehet.

Vagy éppen azt veszed észre, hogy az ellenfél igazán hátul áll, és te egy jól sikerült ejtéssel átrakod a labdát közvetlenül a háló mögé. Nyerő ütés, mert az ellenfelednek esélye sincs, hogy vissza-adja.

2012. dec. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Áháá, értem, és nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 25. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!