Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan legyek aránylag jó kapus?

Hogyan legyek aránylag jó kapus?

Figyelt kérdés

Szóval szoktunk néha focizni (hetente 3x) és kapuba állok mindig.Mert ehhez úgy aránylag értek.Aztán az alapokkal nincs gond, tehát mondjuk jön a labda távolról vagy félpályáról simán megfogom, de ha mondjuk jönnek 1v1 be azt se tudom merre mozduljak mert ha jobbra megyek balra rúgja ha balra akkor jobbra rúgja.Meg hát vannak rossz pillanataim is amikor későn reagálok a labdára.Volt olyan hogy a labda már 5-6másodperce bent volt a kapuba mikor védeni akartam...

Vetődés tabu, mivel védőfelszerelés nincs, és vagy teremben vagy betonon (általában betonon) focizunk..Érdekes hogy deszkáról meg BMX-ről akkorákat szoktam esni hogy a föld is beleremeg, ott meg sem érzem, de itt meg félek.1v1-ben pedig tehetetlen vagyok.


Tudnátok esetleg tippeket adni?



2013. máj. 21. 20:26
 1/4 anonim válasza:
a reflexet kell fejleszteni, és ez mind csak gyakorlás kérdése. 1v1-ben ha jönnek rád,azt nehéz kivédeni, ott az a megoldás, hogy kifutsz a kapuból, rámész az emberre és megpróbálsz belerúgni a lövésébe. amikor elindulsz rá, akkor megijed (ha nem profi az illető) és egyből elrúgja, ezért jó a kifutásos módszer
2013. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát.Elég jól focizik a gyerek, sulicsapatban benne van.Városi focicsapatban játszik ,folyamatosan jár edzésre, U13-ban is játszik.Szóval nem rossz a srác.A másik aki veszélyes az csak tud egy kicsit, de nem olyan profi.Vele nincs gond mert kiszámítható a rúgása.Meg hát van még egy de az nem is céloz legtöbbször csak rábombázza azt lesz ami lesz.ő csak nagyon ritkán rúg pontosan.

Szóval inkább az elsővel van gond

2013. máj. 21. 20:52
 3/4 daMisch válasza:

Szia!

A megoldás:

Nagyon gyorsan kifutsz elé, ilyenkor neki két megoldása van: vagy rálövi, vagy kicselez téged.

Ha lőni akar, igyekezz beleérni akár lábbal, kézzel, fejjel, tökkel akármivel.

Ha ki akar cselezni téged, állj úgy hogy ne tudjon neked köntöst adni (két lábad között átrúgni) hajolj le és vedd el a lába elől a labdát.

Én még szoktam azt csinálni hogy a kapusterületre jön egy labda ami kb. mellmagasságba pattog, a csatár már akarja kapura rúgni, vetődj ki a labdáért, és próbáld szorosan a melledhez szorítva leesni. Ilyenkor ajánlott a hasizmaidat befeszíteni mert előfordulhat hogy hasbarúgnak vetődéskor (ilyenkor lehet színlelni) :D

2014. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az 1v1nek szerintem az a titka, hogy még látni, mikor lő. Ha távolról, ne rohanj rá, mert az olyan(majdnem), mint egy sima lövés. Ha jön, de ellovi, nem távolról, de nem a közeléből, próbálj meg lemenni, felsparhaba, az egyik lábad nyújtsd ki(azt amerre valszeg lőni fog) a másikat tompitaskent tedd magad alá, és a kezedet tedd szét, és tartsd egyenesen a felsotested. A a közeléből lő, terdelj le oldalasan (megnezel egy meccset, kb ugy mint a kapusok, ha középre lőnek laposan.
2022. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!