Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Milyen teniszütőt javasoltok?

Milyen teniszütőt javasoltok?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok 17 éves fiú. Olyan ütőre gondoltam ami tartósabb és valamilyen (márkásabb). Nem tudom mi alapján kell kiválasztani meg hol érdemes venni,10-20 ezer Forintot szándékoznék rákölteni.

2013. júl. 9. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
a márka az legyen Wilson vagy Head, bármilyen sportboltban tudsz vásárolni , a súlya az 250-310g között legyen lehetőleg fejnehéz
2013. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi.
2013. júl. 9. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát... nem így kell vásárolni, ahogy az első javasolja.

Első: Babolat az már nem is jó? ..vagy a Technifibre? a Yonex szerinted nem márka? Mi van ha épp a Dunlop tetszik meg neki? Ha top 10-es játékosok játszanak Prince ütővel akkor szerinted az nem márkás?

Miért pont 250g és 310g között jó az ütő? Tudod mekkora különbség van akár 15g eltérésnek is ha már megszoktál egy ütőt? Miért fejnehéz? Semleges ütők már nem is jók?


Kérdező: a kezdő vagy akkor gyakorlatilag bármilyen ütő jó, hiszen még nem szoktad meg, nem kell átállítanod magad egy másik ütőhöz. Az első ütődhöz és majd a kialakuló játékstílusodhoz kell hogy igazítsd a következő ütődet. Az alapok megtanulására bőven elég egy mezei grafitütő is. Ha már tudsz valamelyest játszani, próbálgatva a többi ütőket tudod majd kiválasztani az utat, hogy merre haladj el ütőválasztás során. Könnyebb legyen? vagy kisebb fejű? vagy ritkább húrozású?, nehezebb fejű?.

10 és 20e között majdhogynem mindegy melyiket veszed le a polcról, nem tudsz csak érzéseidre hagyatkozni. Nincs még kialakított játékstílusod...(és amúgyis a húron több múlik-szerkezete,húrfeszessége)

2013. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és még kezdő vagyok.
2013. júl. 23. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!