Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek nem kellene...

Szuperpocok kérdése:

Szerintetek nem kellene nekünk magyaroknak is Catenacciozni?

Figyelt kérdés

A múltkori Románia elleni meccsen megint a védelem volt a legnagyobb baj (nem mintha az egész csapat nem lett volna xar).

Tudom, nem vagyok edző, ez is csak egy vélemény.

De én úgy látom, hogy a magyar labdarúgás egyszerűen nincsen azon a szinten, hogy a válogatottja úgy lépjen pályára, hogy majd úgyis több gólt lő mint a másik.

Nincsenek labdazsonglőreink akik ezt megteszik.

anyagolni kellene ezt a 4-2-3-1-et mert ezt csak a spanyol,német csapatok képesek normálisan nyomatni.

Az a nagy büdös helyzet, hogy a mai futballban minden a védelmen dől el. Még a védekezni sohasem tudó spanyol válogatott is akkor nyerte meg a vb-t, mikor végre megtanult védekezni is, hogy a 2004-es görögökről ne is beszéljünk. Én évek óta azt hajtogatom úton-útfélen (sőt lényegében már születésem óta), hogy amíg nem lesz védelmünk, addig ne is álmodjunk semmiről. Ez olyan, mint egy ház, amelynek nincs alapja. Hiába van ott a támadósorban a huszadrangú holland bajnokság legnagyobb királya, Dzsudzsák, meg az idén majdnem minden olasz nagycsapatnak (Milan, Juve, Roma) gólt lövő Rudolf, amíg hátul katasztrofális a helyzet. Egyszerűen nincs védelmünk, és ezt tudomásul kell venni. Nemzetközi mércével mérve (és most azzal kell mérnünk, elvégre Eb-selejtezőket játszunk) egyetlen középszerű védőnk van (Juhász), a többiek nemzetközi értékrend alapján teljesen súlytalanok. Vanczák, Lázár, Lipták, Szélesi és különösen Laczkó totálisan értékelhetetlen vésőjátékosok, nem jók semmire. És sajnos tényleg ők a legjobbak ebben az országban.


Nos, szóval van az a tény, hogy nincs védelmünk, mert kutyaütők a védőink. A jó hír, hogy ez orvosolható. Filozófiát kell váltani, és át kell térni a védekezésre, ha kell a 5 védős rendszerre, emberfogókkal, söprögetővel, mitbánomén. A tényekből kell kiindulni, és mivel nálunk nincsenek briliáns képességű labdazsonglőrök, abból kellene főzni, amink van. Mert a védelmek esetében nem elsősorban a tehetség számít, jó védelmet harcos, küzdő, nagy munkabírású, közepes tudású játékosokból is össze lehet rakni, csupán edzői szakértelem, jó szisztéma, sok gyakorlás szükségeltetik hozzá. A 2004-es görög válogatott az örök példa erre. Dellasz, Szeitaridisz sem volt egy Nesta. És a jobb csapatok ellen igenis nem kell szégyellni beállni védekezni, kontrákra játszani, várni a kedvező alkalmat, vagy egyszerűen megpróbálni kihúzni 0-0-ra. Kapott gól nélkül nem lehet kikapni, nagy felismerés, nemigaz?

Hogy ez nem volna közönségszórakoztató? Na és? A mostani magyar foci egyébként is minden, csak nem közönségszórakoztató. A catenacciót is két okból találták ki: egyrészt, hogy néha az a csapat is győzzön, amelynek szarabb játékosai vannak, másrészt azért, hogy a szarabb csapat szar csatárai, akik szűk területen nem tudnak semmit csinálni, teret nyerjenek elől azáltal, hogy az ellenfél játékosait a saját kapujuk előtt tartják.


Tudom, hogy ez nem szép, de a cél nem a VB megnyerése hanem az, hogy 30 év után végre kijussunk egy ku...va tornára. Felnőtt egy generáció akik sosem láttak magyar játékost VB-n. És még csodálkoznak egyesek, hogy a kis tinik fala Messivel van kiposzterezve? Ha egyszer itthon nincsen senki sem?


Unom már ezt a "szerethető csapat" dolgot. Csak akkor szerethető egy csapat ha támad. Lófa...t. Az a csapat szerethető amelyik győz. Legalább is a saját szurkolói számára.



2013. szept. 9. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyen könnyű lenne a megoldás akkor minden gyengébb csapat így állna fel.

A görög Eb győzelem 1x-i alkalom volt, se előtte, se azóta nem volt olyan világverseny ahol egy ilyen outsider nem csak nyerjen, de ilyen sokáig eljusson (kiv a 2002es vb-n dél korea, de az hatalmas csalás volt).


Az elmúlt 30 évben sok taktika, sok felállás, sok játékos, sok kapitány ki lett próbálva, egyik se vállt be.

A nagyobb válogatottak simán lefociznak, de még a toptól messze lévők ellen is csak 1-1 jobb eredményt tudunk felmutatni 86 óta.


Itt mélyebben gyökereznek a problémák mint, hogy csak koncepciót kelljen váltani.

2013. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:

Példálózz a lettekkel, ők ilyen taktikával jutottak ki. Védekeztek ezerrel, előrevagdosták a labdákat, és a gyors szélsőik/támadóik csak be-betaláltak.

Csakhogy nézhetetlen focit játszottak, és minőségi különbség mutatkozott még a magyarok és köztük is.


Legnagyobb eredményük a svédek elleni 1-0 Stockholmban, és a németek elleni 0-0 az Eb-n. Két meccsen egy gól.

Mi ugyan kaptunk ötöt Amszterdamban, de legalább élményszámba ment az a meccs, mert mindkét kapu veszélyben forgott.


Szerintem új védőket kell keresni, és pszichológus kell a csapat mellé, mert a jelek szerint a mentális felkészítés a béka alatt van. Fejben pedig gyengék a mieink, sajnos ezért erre áldozni kell. De képességben nem tartom őket korántsem olyan kutyaütőnek, hogy lett-féle taktikát kelljen alkalmazniuk.

2013. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért az nem igy megy, azt az olaszok tudják nagyon és ahhoz nagyon nagy fegyelem és taktikai érzék kell, ez meg van bennük. Az játsza akinek sz*arabb játékosai vannak? Cannavaro az? Nesta? Vagy Maldini vagy a még régebbi olasz védők, világklasszisok, amikor játszottak a top 5-ben voltak.
2013. szept. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Csakhogy nézhetetlen focit játszottak"


És azt meg ki nem xarja le? :D Ők legalább kijutottak ÉS nyertek. A csúnya játék miatt visszaadták az EB trófeát a Görögök? Úgy emlékszem, hogy nem ;)



"Az játsza akinek sz*arabb játékosai vannak? Cannavaro az? Nesta? Vagy Maldini vagy a még régebbi olasz védők, világklasszisok, amikor játszottak a top 5-ben voltak."


A Nesta Cannavaro Maldini féle csapat sosem játszott "Catenacciot", egyszerűen olyan jó védők voltak, hogy nem kellett ezt erőltetni, jók voltak ők egyénileg is.

Ráadásul ott volt Totti és Del Piero akik mindig veszélyben tartották az ellenfél kapuját...

2013. szept. 13. 08:51
 5/8 Antimod ***** válasza:

"És azt meg ki nem xarja le? :D Ők legalább kijutottak ÉS nyertek."


Én, mint néző, azért IS megyek ki a stadionba, vagy kapcsolom be a tévét, hogy FOCIT lássak. Ne egy saját tizenhatosát megszálló csapatot, amelyik arra vágja a labdát, amerre áll.


Lehet, hogy a lettek ezzel a taktikával egyetlen egyszer eredményesek tudtak lenni, de senki nem emlékszik rájuk, nem alkottak maradandót. (Igen, a görögök játékára sem, de ne említsük egy lapon a kettőt.)


A futball elsősorban nem üzlet, hanem játék - éppen amiatt fajult el robotfocivá a mai labdarúgás, mert mindenki mindenáron csak eredményt akar, és a játék szépsége teljesen a háttérbe szorult. Az egyensúlyt kellene valahol újra megtalálni a kettő között.

2013. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amúgy egyet értek azzal amit mondasz. Inkább nézek én is egy Santos mint egy INter meccset.


De hidd el amikor a saját csapatod játszik akkor akárhogyan is játszanak, izgulsz értük, hogy nyerjenek. Nem nagyon érdekel az esztétika.

2013. szept. 14. 09:03
 7/8 Antimod ***** válasza:

Megértem a felfogásodat, én viszont inkább látok egy látványosan játszó, nagyokkal partiban levő csapatot, amelyik nem nyer semmit, mint egy olyat, mint a görög volt 2004-ben.

Egyébként érezhető a focivilágban, hogy nem veszik őket olyan komolyan, mint egy Eb-győztest kellene.

2013. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"én viszont inkább látok egy látványosan játszó, nagyokkal partiban levő csapatot"


Na ez az amit nem engedhetünk meg magunknak most (Y)

2013. szept. 20. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!