Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért jó az, hogy a teniszezők...

Miért jó az, hogy a teniszezők betáraznak labdából szerva előtt a zsebükbe/szoknyájuk alá, el nem hiszem, hogy nem zavaró utána 1 percig a tele zsebbel futkozni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 20:39
 1/10 anonim válasza:
Ez kb olyan lehet, mint mikor zh írás közben rojtosra rágod a ceruzád végét. :) Vagyis pótcselekvés.
2009. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1 részt hogy ne keljen mindig labdát kérni egy labdamenet után, másrészt pedig az első szervák 50 % megy be kB.
2009. nov. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De, amikor meg sikerül a szerva, akkor ráfarag...

Amúgy is kb 3-szor annyi labdát kérnek, mint amennyi kell, mert felét mindig visszadobálják a labdaszedőknek, az amúgy tök egyforma labdák közül. Plusz szerva előtt pattogtatják, azt is minek?

2009. nov. 7. 09:54
 4/10 anonim ***** válasza:
ez szerintem csak olyan mutogatás, hogy jól nézzren ki..de nem tudom a valódi okát
2009. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
... Ha az első szerva nem jön be, akkor ne kelljen még kérni, ne legyen lassú a meccs. Ezenkívül nem teszik el mind, amit kértek, csak megnézik, hogy melyik szimpi nekik :D A labdát meg csak azért pattogtatják, hogy jobban felkészüljenek, koncentráljanak...
2010. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát engem versenyzőként biztos jobban idegesítene az, ha nyomja a mogyorómat a plusz labda, mint az, hogy a néző lassúnak találja-e a meccs lefolyását, avagy nem.
2010. jan. 13. 19:41
 7/10 anonim válasza:

a válasz írók közül nemtudom hány emebr teniszezik komolyabban, de elék sok butaságot írtatok ám.

Ahol komolyabb meccs van, bíróval, kamerával, labdaszedővel stb. ott nem tesz el labdát, ha nem jön be az 1. szerva kér egy uj labdát. A versenyteniszezőknél pedig kicsit több mint 50% jön be az első szervának :)

Pattogtatni azért pattogtatja mert addig eldönti h hova üsse, pörgesse, nyesse, erősen, vagy helyezze, testre, vagy sarokba üsse stb.

2010. márc. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Azért kérnek el esetenként több labdát is, mert idővel kiszőrösödnek, a felületék kevésbé válik alkalmassá, nem lesz olyan hatékony az ütés, ha szőrös, használt labdát választanak. Nem tudom, próbáltad-e már, h labda van a zsebedben, de egyáltalán nem zavaró, észre sem lehet venni. A pattogtatás pedig felkészülési idő, lehet megszokás is, pl. Djokovic és Nadal iszonyat mennyiséget képesek pattogtatni.
2010. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
00:10-es, én kérek elnézést, de megyebajnok vagyok :)
2010. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt a labdát nem érezni a zsebedben egyáltalán.


És azért kérnek több labdát, mivel a komoly versenyeken 6 gamenként cserélik a labdákat és egyenletesen akarják használni a labdákat, nem pedig párat agyonkoptatni párat meg alig használni, hiszen értelem szerűen a kopott labdával rosszabb játszani.


És a profi teniszezők 99,9%-a mindig eltesz 2 labdát, sokkal jobban kivesz a koncentrációból, hogyha kérni kell új labdát, mintha csak kiveszi a zsebéből.

2011. ápr. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!