Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kosárlabdában melyik csapat...

ForzaJuve kérdése:

Kosárlabdában melyik csapat kérhet időt, mikor? Valaki, aki otthon van a szakmában, leírná nekem? Üdv:Gergő

Figyelt kérdés

2014. febr. 15. 22:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a Fiba szabályait nézzük, ami ugyebár Európában az irányadó, akkor éppen most módosították:

Csapatonként kettő időkérés kérhető az első, és három a második félidőben. Ebből a háromból a negyedik negyed utolsó két percében maximum kettő kapható. És minden OT (hosszabítás) esetén jár egy időkérés.


Az NBA-ben viszont az időkérés szabályai nem egyszerűek. Van két 20 másodperces időkérésre lehetőség, amikor egy játékost le is cserélhet az edző, mindkét félidőben, mindkét csapatnak természetesen. Ezenkívül az első és a harmadik negyedben van lehetőség 2 időkérésre (összesen), a második és negyedik negyedben pedig 4 időkérésre (összesen). Úgy tudom az utolsó két perc az NBA-ben is 2 időkérésben van maximalizálva. Viszont náluk 100 másodperc egy időkérés, míg a Fibánál, ha jól tudom 1 perc. De az NBA-ben ezt tuti nem tartják be és nem is tartatják be, mert van amikor vagy 3-4 percig kint trécselnek az edzővel. Ja és OT esetén jár asszem még kettő 60 és egy 20 másodperces időkérés.

2014. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!