Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek minek köszönhető,...

Szerintetek minek köszönhető, hogy az Atletico olyan jó amilyen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az Atletico nem sok pénzből, jó, de nem világklasszis játékosokból áll, mégis a formahanyatlásuk ellenére még mindig 2-3 pontra vannak a Barcától és a Realtól, a BL-ben pedig valószínűleg negyeddöntőbe jutnak majd. A Barcelonával ebben a szezonban 3 döntetlent játszottak, a Reallal 1 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség. Kis csapatok ellen is jók, főleg hazai pályán. Nemrég (2011-12) még csak az 5.-ek voltak a bajnokságban, most pedig 3. hely biztosan meglesz nekik, a BL-ben is van valamennyi esélyük a játékuk alapján.

Mitől olyan jók? Mi a taktikájuk? Mitől ilyen szervezettek, más csapat mitől nem tud olyan szervezett lenni mint ők? Mert nem láttam még csapatot úgy, olyan szervezetten védekezni, mint az Atletico-t pl. a Barca ellen a bajnokságban. De máskor is nagyon szervezettek. Mennyi szerepe van ebben Simeone-nek? Miatta ilyen motiváltak? Miben más a taktikájuk, mint más csapatnak?



2014. márc. 4. 19:26
 1/1 anonim ***** válasza:
A sikerük kulcsa egy nagyon jó edző (szerintem nem mondok hülyeséget azzal hogy Simeone legalább olyan pályát fog befutni, mint Guardiola) és a csapat gerincét alkotó klasszis játékosok (Courtois, Arda Turan, Diego Costa). A kontrajáték a legfőbb taktikájuk, de emellett a játékosok spanyol szinten is nagyon technikásak, és szép dinamikus támadófocit játszanak. Ez a csapat eléggé emlékeztet a Dortmundra. Abban a csapatban sem voltak világklasszis játékosok, csak egy jó edzőjük, és mégis a BL döntőig meneteltek, a bajnokságot ha jól tudom kétszer is megnyerték. Csak sajnos mind2 csapatnak rövid a kispadja, ezért nem vehetik fel a versenyt a nagy csapatokkal.
2014. márc. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!