Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy lehetek jobb kézilabdában?

Hogy lehetek jobb kézilabdában?

Figyelt kérdés
Régen mikor még elkezdetem kézizni az osztállyal akkor még alsósok voltunk és még szivacskézi volt, akkor még kapus voltam. Utána áttértünk rendesre, de én már akkor nem szíves kapuskodtam mivel kaptam egy két szép lövést. 8.-ra értem el a többiek mezőnyjátékos tudását, mai napig kézizek, de hogy tudnám ezt pl. itthon továbbfejleszteni? A bal kézzel való dobást megtanulni, erősebben lőni, tovább javítani az állóképességem. (asztmás vagyok de mivel sport iskolába jártam ahol már 1-től heti 5 tesi volt és 2 edzés hetente elég jól bírom, de amikor még látom a többieken hogy alig izzadtak le akkor én már elkezdtek fáradni) Nagyon pontosan tudom dobni a táraimnak a labdát akármilyen távolságra a kezébe fog menni, a pattintott passzolást én csinálom a legjobban. De például amikor felugrok kapura lőni akkor valamiért alig tudok célozni így meglehetősen ki tud számítani a kapus, hogy tudnám ezeket a leírtakat tovább javítani? 16/F

2014. máj. 25. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlás, edzésen kívül is.
2014. máj. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az állóképesség javítása nagyon fontos, hiszen bírni kell szusszal az egész meccs alatt, és erősíti a tüdőt. Ha ezt szeretnéd csinálni akkor a kocogást(nem futást!), a biciklizést és a teniszt ajánlom. Bal kézzel lőni sem rossz megtanulni, velem is volt olyan hogy jobbról jött a védő és én ballal lőtt meg a labdát és lám, gól lett belőle. A karizom erősítésére nagyon jó az íjászat és a tenisz. Nem tudom hogy a környékeden milyen lehetőségek vannak, de a fent leírt sportágak szerintem a hasznodra válnak.
2014. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha felugrasz s alig tudsz célozni, próbálj a mozgáskoordinációdon egy kicsit javítani, mert nagy szerepe van a dobásban.
2014. máj. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!