Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért veszélyes sport a...

Auer Máté kérdése:

Miért veszélyes sport a kézilabda?

Figyelt kérdés
Én tudok rá mondani de osszátok meg a véleményeteket!
2014. máj. 29. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Piszkosul kontakt sportág, sok futás, ugrás, terheli az ízületeket, dobásoknál váll, ugrásoknál térd, boka egy idő után nagyon túlterhelődik, térd, váll, arc ütközések során is sérülhet, beállóban úgy répázzák az embert, ahogy érik.

Ez csak így hirtelen :D Amúgy meg egy tök jó, intenzív sport, boka-, váll ragasztással, térdvédővel, jó cipővel már csak a pofit kell védeni :)

2014. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon a foci, kosárlabda is veszélyes.

A jégkorong, vagy amerikai foci veszélyesebb....

Még senkitől sem hallottam, h veszélyes a kézilabda

2014. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jégkorong keményebb, de semennyivel nem veszélyesebb. Az ütközések durvábbak benn, de ott komoly védőfelszerelés van mindenkin. Annyira lehet kb. veszélyes mint a kézi. Az amerikai foci, az veszélyesebb, mert a lábakat nem védik annyira, mint amennyire támadják. Sisakban könnyen ugrálnak a térded körül, potyognak is az emberek minden idényben.

Kosár meg foci nem annyira kontakt szerintem mint a kézilabda, ennek ellenére ott is sok sérülés van.

Minden sportban van veszély, petanque közben is kifordulhat a vállad :D

2014. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok jégkorongosnak nincs foga, mert kiütik a koronggal, kézilabdába nincs ilyen.

Azért van védőelszerelésük mert durvábban ütköznek mint a kézisek.

2014. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, keményebb ütközések, nagyobb sebesség, általában nagyobb tömeg, stb., nem mondom, hogy nem így van. Levetítve valószínűleg 1. vagy 2. helyen van a 100 játékosra jutó sérülések listáján a hoki, ha a legnépszerűbb sportokat nézzük. A kézilabda viszont megelőzi a focit, és a test-test elleni játék miatt feltételezhetően a kosárlabdát is.

A fő veszély szerintem a sérülések sokoldalúságában van. Terhelve vannak a kezek, lábak, ujjak, eséseknél, rossz talajfogásnál, kemény ütközéseknél ízületek, szalagok ki vannak téve mindennek. Az arcsérülések meg itt is játszanak, vertek már ki szemet, orrtörések, arccsont zúzódások. Gyors, kontakt sportoknál sajnos benn van ez...

2014. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
beugrásnál ha rossz helyen van a védő keze kiszurhatja a szemed
2014. máj. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagy az esélye hogy: pofán dobnak labdával, elesel, meghúzódnak iz izmaid, törés, szalagszakadás, ütközés, gyomron dobás és még sorolhatnám.
2014. jún. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amúgy én magam is kézilabdás vok...

Valaki írta hogy nem halott olyat hogy veszélyes sport a kézi, xD

2014. jún. 3. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!