Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az új stadionok magukban...

Az új stadionok magukban hordozzák-e a későbbi bővítés lehetőségét?

Figyelt kérdés

Több helyen utána néztem, de sajnos nem találtam erre vonatkozóan semmit.

Főleg a Ferencváros (22 600 fő) és a Debrecen (20 000 fő) új stadionjára gondolok (de végül is az összesre kíváncsi vagyok), hiszen ezek a 20 000 körüli befogadó képességű létesítmények jelen pillanatban bőven elegendőek, de ki tudja mi lesz 5-10 év múlva...

A Fradi esetében főleg, hiszen mégiscsak a legnépszerűbb csapat Magyarországon, ebben a szezonban is 9 000 fős átlagnézőszámot tudtak produkálni, ha még emelkedne a színvonal, amiben nagyon bízok, akár egy 35-40 000 fős stadion is szükséges lenne.

Remélem, hogy gondoltak erre, véleményem szerint nagy hiba lenne, ha ezt az opciót kifelejtették volna...


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. jún. 6. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Már ez is nagy pazarlás, amennyit most építettek. A magyar foci a béka feneke alatt van. A játékosok fele nem is magyar.
2014. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez kétségtelen, de ez most van, bízzunk benne, hogy lesz változás.

Engem a jövőbeli lehetőségek, tervek érdekelnének, mint ahogy a kérdésemben is megfogalmaztam.

2014. jún. 6. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Albert-stadionban hazai meccseken lesznek állóhelyek, így 23000 fölött lehet a létszám.

A Puskást akarják ezeknél nagyobbra megcsinálni.


És lehet hogy a színvonal alacsony és sok a külföldi, de attól még egy Fradi-Újpest mindig teltházas.

2014. jún. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35-40 000 fős stadionra soha nem lesz szükség ebben az országban. Mégpedig azért, mert hiába fejlődne nagyot a magyar foci, itthon egyszerűen nincs olyan kultúrája/fizetőképes közönsége a focinak, mint mondjuk Angliában, vagy Németországban ahol csak szórakozásban a családok is kimennek a meccsekre hétvégente és így produkálnak egy 30-40 ezer fős átlagnézőszámot fordulónként. Viszont ha a Fradi minden évben ott lenne a BL csoportkörben, úgy mint a Sahtar Doneck, akkor lehet hogy indokolt lenne, de ez teljesen utópisztikus, amíg nincs pénz a magyar fociban.
2014. jún. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!