Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit csinál egy jó jobb oldali...

Mit csinál egy jó jobb oldali középpályás?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, jövőhéten megint elkezdek focizni ugyanabban a csapatban, mint régen. Akkor jobb oldali középpályásként játszattak. A képessségeim (pontos beadás,gyorsaság,technika)megvannak ahhoz, hogy viszonylag jó legyek, de sajnos nem igazán tudom, mit is csinál egy egy profi azon a poszton. Nézegettem TV-n meccseket, figyelgettem őket, de ugye sajnos nem mindig mutatják őt, nekem pedig mindent tudnom kellene arról a posztról. Van valaki közületek, aki ezen a poszton tapasztalt, és tudna segíteni? Például: támadásnál ha éppen bal oldalon vagy középen van a labda, befussak-e én is középre. Vagy védekezésnl egy jobb szélsőnek mennyire kell hátra futnia. ott be kell-e futni középre. Mennyire mozogja balra, nagy baj-e ha néha oldalt váltok stb.? Előre is köszönöm a segítséget :)

#labda #jobb #futball #középpáylás
2014. júl. 9. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt elvileg az edződnek kellene megmondania... Van akitől jobban kérik a védekezésben való segítést, van aki nagyobb kreatív szabadságot kap.
2014. júl. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Régen én is ezen a poszton játszottam(ma már belső védő vagyok).Egy igazán jó szélső középpályásnak tudni kell jól lőni(pl.ha szélről befelé húzol és ellövöd a labdát)beadni,cselezni.A gyorsaság is számít,hiszen vissza is kell érni védekezni.
2014. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!