Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Tenisz elkezdése? Bővebben lent!

Tenisz elkezdése? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a teniszt, és majd elszeretném kezdeni miután befejeztem az egyetemet körülbelül 23 évesen, verseny szinten. Ha sok időt szentelek rá és kitartó vagyok, akkor csak amatőr szinten lehet versenyezni? Tudom profi nem lehetek, viszont amatőrnél feljebb nem lehet lépni, nincs ilyen, hogy "haladó" szint?

2014. okt. 20. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Amatőr szinten fogsz tudni versenyezni, de a kettő között (profi és amatőr) nincsen köztes szint.

Tök jó, hogy ennyi idősen is elkezded, sok sikert!:)

2014. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs. Vagy amatőr vagy profi. Ha lány vagy, akkor a WTA, ugye ami a csúcs, az eleve esélytelen. Ha 23 évesen kezded semmi esélyed. Még a futottak még kategóriájú játékosok (férfiakra is igaz) 300-500. helyen is simán elvernek. Mivel hiába gyengék és relative rossz játékosok, már 6-7 éves koruktól ezt csinálják. A nőknél a profi tenisz legalja az ITF Circuit events. Ezek az ITF események kevés pénzért zajlanak (5,10,15,20,25, a "komolyabbak" 50,75K dollár összdíjazással futnak) A WTA események, az Inernational vagy Tier V szint melyik tetszik az a 235-250K összdíjazás, ahol a nyertes kb 40K-t kap. Hát mer ezekért is elég nagy harcok mennek. És a kevésbé jó játékosoknak még ezekre a legalacsonyabb szintű tornákra is kvalifikációt kell játszaniuk. A Premier Mandatory meg a Grand Slam, ahol a királyok játszanak, az meg eleve esélytelen.


Idő. Ha sok időt szentelsz rá, akkor is minimum 7-8 év, mire egyáltalán odáig eljuss, hogy egy kisebb ITF esemény főtáblájára felkerülj. Mire eljutsz odáig kb ki is öregednél. Igaz van Kimiko Date Krumm, aki 45 évesen is nyomja, de egyrészt olyan is, másrészt ő is 6 évesen kezdte :)


Férfiaknál ugyanez igaz, azzal a különbséggel, hogy ott az ATP van, meg ezek a Challenger tornák.

Jó sport, imádom a teniszt, mondhatni rabja vagyok (csak női tenisz) én is bíztatlak csináld, sok sikert, de ebből nem tudsz karriert csinálni már. Túlkoros vagy. Kb 17 évet késtél a döntéssel :)


Ha nagyon kitartó vagy egy 10, vagy 25K-s tornára kijuthatsz 30 évesen. És az a pár ezer dolcsi is szép pénz ha megnyered :) Persze utazás, felszerelés, edző levonása után.

2014. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nektek is sok sikert a továbbiakban! :)
2014. okt. 24. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!