Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy kell pontosan kiszámolni...

Scream85 kérdése:

Hogy kell pontosan kiszámolni a tippmixnél a kombinációs szelvénynél az esetleges nyereményt?

Figyelt kérdés

Már több verziót is láttam/hallottam, de valahogy nekem sosem az jön ki mint ami a szelvényen van feltüntetve.

Vegyünk egy 3/5-ös kombinációt, és mondjuk eltalálok 4 meccset.

Akkor a nyertes odds-okat össze kell szorozni, utána megszorozni a megjátszott téttel?

Vagy hallottam olyan verziót is, hogy a nyertes odds-okat egyenként megszorozni a megjátszott téttel, és az így kapott összegeket összeadni.

Most akkor melyik a helyes??


Meg ugye a 3/5-nél az alaptét 10-szeresébe kerül a fogadás (szóval 100 Ft-os alaptétnél 1000 Ft-ot kell a szelvényért fizetni), és akkor a nyertes odds-okat a 100 forinttal kell beszorozni vagy az 1000-rel?


Valaki tudna ezekről végre pontos infót adni nekem?

Vagy akár link is jöhet, ahol ennek utána olvashatnék.


2014. nov. 1. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A kombinációt - pl. a 3/4-est - úgy kell értelmezni, mint ha több szelvényt adnál fel a tippjaidből. Egész pontosan abból az 4 tippből egy-egy ilyne képzeletbeli szelvényen mindig csak 3-at adsz fel.

Például: megteszed az 1-es, 2-es, 3-as és 4-es eseményt 3/4-be. Ezt úgy kell értelmezned, mint ha feladnál egy szelvényt az 1-es, 2-es, 3-as tippekkel, aztán egyet az 1-es, 2-es, 4-es tippekkel, egyet az 1-es 3-as 4-essel, és egyet a 2-es 3-as 4-essel.


De a szelvényen alul ezek a kombinációk fel is vannak tüntetve, egyenként az egyes kombinációk odds-aival. Amelyik kombináció nyert, annak az ODDS-át beszorzod az alaptéttel, és annyit nyertél. Ha több kombináció is nyert, akkor ezeket a nyert összegeeket összeadod.

2014. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha 100 forinttal játszok egy 3/4-et akkor ugye 400 Ft-ba kerül maga a fogadás. A nyertes kombinációt a 100 Ft-tal kell beszorozni, vagy a 400-zal?
2014. nov. 4. 16:34
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy tippmixpron játszok,és ott a fogadásnál csak a max.nyerhető összeget írja ki. Azt nem, h melyik nyertes kombináció esetén mennyi lehet a nyeremény
2014. nov. 4. 16:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egyes kombinációk ODDS-át az alaptéttel kell megszorozni.

A példádban a 3/5-ös, 100-as alaptétű fogadást úgy kell értelmezni, mint ha abból az 5 eseményből válogatva az összes lehetséges módon 10 db. 100 ft-os, 3-as kötésű szelót adtál volna fel.

Tehát az egyes kombinációk ODDS-ait az alaptéttel kell beszorozni.

Utánaolvasásnak meg a középsulis matekkönyvet ajánlom, a "kombinatorika" témakört tessék áttanulmányozni, azon belül is a kombinációkat.

2014. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!