Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az Angol labdarúgásban a...

Az Angol labdarúgásban a szurkolói csoportok/drukkerek kinek mi, miért olyan csöndesek általában, és csak ülve nézik a meccseket, és néha állnak fel, ellentétben az olasz szurkolókkal?

Figyelt kérdés
pl a stadionok is olyanok Angliában, hogy a focipályát úgy ölelik körül hogy elég közel vannak a pályához. nem értem miért ez a szurkolói módszerük, talán történt valami?
2010. jan. 31. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Angliában a legtöbb igazi szurkoló nem is tud bejutni a meccsre, a sok turista és külföldi divatszurkoló miatt. Arra pedig külön szabály van,hogy csak akkor ugorhatnak fel, ha gól van. Szerintem nevetséges ez az egész, nem értem hogy lehet olyan csapatot szeretni, amit csak a TV-ben látsz.
2010. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, történt. Angliában is voltak véres események, szurkoló között harcok, a nagy tolongás miatt rájuk omlott egy betonfal. Sok helyütt történtek ilyesmik. Én is láttam olyan focipályát Breadfordban, ahol emléktáblák voltak az ott elhunytaknak. Észbe kaptak, és szigorú biztonsági előírásokat hoztak, így tudták normális mederbe terelni a szurkolókat. Nálunk is ez kellene, mert hülyeség, hogy törnek, zúznak, verekednek, erőszakoskodnak, és a normális emberek adójából kell a rendőrségnek rendet teremteni, de a vasúton és az utcákon is hatalmas kárt okoznak. Angliában a klubok gazdagok, anyagi erőt is áldoznak azért, hogy élvezhetőek legyenek a meccsek.
2010. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szerintem meg szurkolók nélkül élvezhetetlen és értelmetlen egy meccs!
2010. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
én is így látom, szurkolók nélkül valóban élvezhetetlen egy meccs. csak zavaró, míg egy olasz bajnokit nézek, ott ugrálnak jól érzik magukat az emberek, angliában meg mint valami modern uraságok ülnek és popcorn-t zabálnak. és ezt nem értem hogy miért van ez a jogszabály náluk..
2010. febr. 1. 16:56
 5/10 anonim válasza:
nézd meg a Green Street Hooligans című filmet. elég sokat megtudsz az angol drukkerekről;)
2010. márc. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem nézz meg egy angol bajnokit .. ne ilyen divatcsapatokat .. pl. nézz meg egy Liverpool meccset, ahol állva énekelnek, éltetik a csapatot és nem mellesleg Anglia leghangosabb szurkolótábora az övék. Tehát a te kérdésed hülyeség, mert pont az angolok nem ülnek a meccsen csöndben és csak nézik a meccset, mert még az angol másodosztályban is 25.000 az átlagnézőszám. Míg nézz meg egy Milan meccset, ahol a 80.000res stadion félig üres és ha nem megy a csapatnak elindulnak haza plusz ha már nem " nagy meccset " játszik a csapat fele ennyien sincsenek és nem tartanak ki a csapat mellett annyian idegenbe sem. A lelátó pedig azért van közelebb a pályához, hogy élvezhetőbb legyen a mérkőzés. Először tájékozódj, nyisd ki a szemed és akkor talán nem fogsz ilyen hülyeségeket kérdezni.
2010. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ja és még annyit, hogy miért baj az, hogyha rendesen, egyesével mennek át a kapukon és nem tolakodva, mint a sok bunkó paraszt ? Erről is példát lehetne venni. És azok az úriemberek akiket te ott látsz azok gondolom fejes emberek, játékosmegfigyelők, üzletemberek stb, akik azért vannak ott, hogy esetleg csak megnézze a mérkőzést a VIP páholyba, de a többi szektorban ugyanolyan drukkerek vannak, mint bárhol, sőt a legjobbak a világon. Még egyszer mondom, hogy nyisd ki a szemed.
2010. márc. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
És persze még kijárnak 60-70 éves tatikák is, akiktől azért már ne várd el, hogy ugráljon, hanem kijár, mert ez a klub az élete, egész életében kijárt és ennek a csapatnak drukkolt. Mondjuk az Anfielden egy embert sem láttam ülni, mert még a tati is feláll és énekel és buzdítja a csapatot. Ez egy olyan dolog, amit te innen Magyarországról, a TV-n keresztül soha nem fogsz megérteni, ehhez oda kellett volna születned, de esetleg alapos utána olvasás és tájékozódás után megtudnál annyit ezekről a dolgokról, hogy ne kérdezz ilyeneket. És ajánlanám figyelmedbe a Green Street Hooligant vagy esetleg a Football Faktort, ezekből a filmekből is sok mindent meglehet tudni az angol drukkerekről, kultúrájukról. De erre nagyon jó dolog még az internet is, pl. google. Jó keresgélést.
2010. márc. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
50%
Még valamit kifelejtettem. Az első válaszoló írta, hogy a legtöbb igazi szurkoló nem tud bejutni a meccsre. Ez meg a legnagyobb hülyeség. Mivel az igazi szurkolónak bérlete van, de amúgy mindenkinek kell egy member card, amolyan tagsági kártya. Ezzel könnyebben hozzájuthatsz jegyekre, sőt rangadókra pl. egy Arsenal-Chelseare csak akkor mehetsz, ha a kártyádon már van 5 meccs. Tehát kizárt dolog, hogy a külföldiek elvegyék a helyeket az IGAZI SZURKOLÓKTÓL, az más kérdés, hogy sokan kinn ragadnak, mivel ugyebár több szurkoló van, mint a stadionban férőhely. Tehát ha te innen Magyarországról szeretnél menni meccsre, mondjuk egy Arsenalra akkor kb ilyen Burnley ellen mehetnél, de csak mehetnél, ha hozzá tudnál jutni jegyhez. Nem a legegyszerűbb dolog még akkor sem, ha már ott vagy. Nem egy ismerősöm is járta már meg .. elmentek Londonba kirándulni, na és majd ő megy Arsenal meccsre .. nem hallgatott rám, hiába mondtam neki, hogy ez nem így megy .. hát persze, hogy nem is kapott jegyet, mivel a meccs előtt egy 3-4 héttel el van adva az összes .. így egy Fulham - West Hamre jutott ki nagy nehezen, de azt se a jegypénztárnál vette, hanem jegyüzérnél. Ami persze így is szép, de nem lehet egyből jó meccsre kijutni, lehetetlen. Megadják a tiszteletet az igazi szurkolóknak és azoknak, akik többször járnak ki megnézni a csapatot, nem csak én kitalálom, hogy na most kiugrok egy rangadóra. Szép is lenne.
2010. márc. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olvass egy kicsit utánna az Angol szurkolói életnek, megéri, nagyon érdekes! Amúgy sosem tudják kint megfékezni a huliganizmust!
2011. dec. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!