Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Elülső keresztszalag szakadás...

Elülső keresztszalag szakadás után sport?! (lent)

Figyelt kérdés
3 hete műtöttek a fenti probléma miatt, 17 éves vagyok. Eddig rendszeresen fociztam de most nagyon félek tőle h abbakell hagynom vmilyen oknál fogva. Olyan kérdésem lenne h akinek volt már ilyen sérülése, mi a tapasztalata? Lehet utána még rendesen sportolni? A válaszokat előre is köszönöm!
2010. jan. 31. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Nekem már volt vagy 13 szalagszakadásom egy kicsit lehet hogy fájni fog néha de nem vészes
2010. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan visszamehetsz majd sportolni, nekem is volt már egyszer én is újrakezdtem semmi gondom nincs vele egyenlőre bár nálam 1 évnek el kellett telni hogy újrakezdjem a focit. Viszont érdekelne hogy milyen technikával műtöttek, mert ha a régebbivel akkor minimum fél év amit ki kell hagynod az újnál nem tudom 1-2 hónap lehet. Üdv.
2010. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát a technikán ha azt érted h honnan szedték az 'új' szalagot akkor a patella ínas műtét lesz a válasz.

2010. febr. 3. 14:54
 4/14 anonim válasza:
100%
Értem, nekem is ezzel a módszerrel lett műtve, nincs gondom vele, azonban mielőtt visszatérsz jól erősítsd meg a combizmaid azzal a tartása is javul a térdednek!
2010. febr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

lehet utána sportolni de ez nem játék! az eslő válaszolóra ne halgass mert valószínű ha még eccer elszakad akkor örökre lemondhatsz az olyan sportokról amikben keresztmozgások vannak!

engem 7 hónapja műtöttek ugyanezzel

lényeg hogy most fél évig nagyon sok pihenés SEMMI MEGERŐLTETÉS és próbálkozás

ha nem akarod hogy nagyon ketapadjanak az izamid akkor csináld naponta azt hogy fekvés közben feszíted majd ellazítoda combizmodat

hat hónap utána menj vissza orvoshoz megmutatni és utána KIZÁRÓLAG térdrögzítővel mehet a sport! de nem lehet egyből belecsapni a lecsóba mert az izmaid totál eltűnnek a lábadról a sok fekvés miatt azokat vissza kell építeni FUTÁSSAL

ennek az oka hogy a szalagod sosem lesz az igazi és a lényeg hogy MINÉL TÖBBET TRATSON az izom és minél KEVESEBBET a szalag

nagyjából erről fog ez szólni

én személy szerint valószínű nem mek vissza focizni(én is rendszeresen fociztam)

boxolni kezdek gyúrni és valszeg kosarazni

2010. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Én nembírom ki foci nélkül szóval vállalnom kell a kockázatot is, persze a megfelelő rehabilitáció után. Nagyon remélem h jólfognak menni a dolgok, szorítsatok! :D

2010. febr. 3. 17:53
 7/14 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de én is kb hasonló cipőben jártam.Kézilabdáztam,és benyaltam 4 szalagszakadást.Az első csak részleges volt,rotációs trauma,azt (elvileg) klasszul megcsinálták arthroszkópiával,leszedték a sérült pattela darabokat,részleges szakadást helyrepofozták.kb 5hónap rehab( gyógytorna,combizomerősítés) után visszamentem játszani( akkor már speciális térdgéppel),és az első meccsemen elszakadt teljesen a keresztszalagom(ami korábban részlegesen volt szakadva),következett a szalagplasztika drótokkal,csavarokkal,bepótolt combinnal,és egyéb nyalánkságokkal. A doki már akkor tudta,hogy nagy a baj,mert olyan roncsolást végzett az első,és a második szakadás,hogy lehetetlen volt helyrerakni,de hitegett,hogy lesz ez még jó.Ismét bő fél év rehab,gyógytorna,erősítés után lassan kezdtem bele az edzésbe,de minden rotáló mozgás után ki akart szakadni a térdem,félrebicsaklott....nem volt kellemes. Csavarok tartottak rendesen,erős volt a combizmom,de a térdem tropa,így bírtam még kb 2évet+2 műtétet,és feladtam,mert az orvos is azt mondta,hogy ez soha nem lesz a régi,de még a közelébe sem leszek annak .Szerintem mindenki szervezete máshogy épül fel,de a fociban szintén sok a keresztmozgás,így csak óvatosan,nehogy újra besokaljon a térded.És sokat erősítsd a combizmaidat,ahogy előttem írták,nagyon hasznos lehet!
2010. febr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi, megfogadom a tanácsokat. Reméljük a legjobbakat.. :S
2010. febr. 8. 15:36
 9/14 anonim válasza:
nekem már lassan több mint 9 hónapja volt egy teljes elülső keresztszalag-szakadásom a térdemben eltávolították a sérült szalagot és a porcokat de a pótló műtétre nem került sor a kérdésem az hogy így lehetséges e az hogy focizzak legalább amatőr szinten újra
2010. dec. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szia! én vagyok a kérdező...

Ugye nekem már lassan 1 éves az új szalagom. Te azt mondod h nem pótolták neked. Én 1 évig ugy fociztam h nem volt keresztszalagom csak tropára ment a térdemben a porc, és leis vált ami után észrevették h 1 éve elszakadt a keresztszalagom és akkor tavaly megműtöttek. Sztem a pótlással jobban jársz én nem panaszkodhatok a térdemre kisebb fájdalmakon kívül. Focizok is már, bár ne azt gondold h egyesületszinten, csak amatőrszinten heti 4-5 órát. A folyamatos edzést nemtudom h bírná. Sok sikert!

2011. jan. 3. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!