Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mostanában miért utálják...

Mostanában miért utálják ennyire Lionel Messi-t?

Figyelt kérdés

Valószínűleg a véleményemben közrejátszik, hogy Barca drukker vagyok, de nem értem ezt a nagy utálatot. A kommentek 90%-a agyon szidja Messi-t, pedig szerintem nem szolgált rá. Szerény, nem az arcáról híres és rendre hatalmasat játszik.


(csak értelmes kommenteket várok, hogyha unod a Messi-s kérdéseket, ne válaszolj)



2014. dec. 12. 22:34
1 2
 1/19 Osynho ***** válasza:
100%

Egyrészt egy világklasszis játékos, a tudását mindenképpen el kell ismerni!


Másrészt szerintem túlzott a felé (mint ember) felé irányuló bálványozás. Szentnek van beállítva, miközben nem az. Egy szerény srác, aki nagyon szereti azt, amit csinál, de voltak elég fura dolgai (kispad felé köpés, nézők közé bombázott labda, mutogatás, stb). Emellé jön az adócsalási ügye, a csapaton belüli "kiskirály" pozíció, hozzá alakították a többiek játékát sokszor, az volt, amit ő akart (míg más játékosok nem a posztjukon játszottak). Szerintem ezekért.

2014. dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Nem láttam ilyenekről videót, de azért mostanság mindent belemagyaráznak mindenbe (pl. Neymar gólöröme - Beszólt CR-nek!? ), de lehet, hogy így történt.

Ettől függetlenül én sokkal szimpatikusabbnak tartom őt, mint pl. Ronaldo-t a gólöröme miatt.

Azt meg egyenesen szégyennek tartom, hogy jobb híján azzal fröcsögnek, hogy törpe, miután betegsége volt.


(Neymar és Ronaldo példája helyett felhozhattam volna másokat is, de ezek jutottak eszembe)

2014. dec. 12. 23:00
 3/19 Osynho ***** válasza:
95%

Persze, de Ronaldo el van könyvelve egy arrogáns, hisztis k.csögnek, miközben ő is a futballtörténelem legnagyobbjai között van. Pedig a nagyképű allűrök mögött nagyon sok jó tulajdonsága van. Eközben Messi a "jó fiú", ami nem ilyen egyértelmű azért.


Ehhez jön még (szerintem), hogy bizonyos szempontok szerint nem érdemelte meg mind a 4 aranylabdáját. Ez persze többek között az elbírálási szempontok változása miatt is alakulhatott így. Szerintem az aranylabda már régen nem azt jelenti, mint egykor.

2014. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
Azért mert a mai elcseszett világban a totális egoizmust megtestesítő Ronaldo jelenti az emberideált, legalábbis a tinik között mindenképp. Ritkán szoktam spanyol focit nézni, de néha megnézek egy-egy összefoglalót és a hideg kiráz attól a szánalmas gólörömtől amit tizenegyesnél is képes bemutatni. Egyébként nekem is szimpatikusabb az argentin (jobb játékosnak is tartom), annak ellenére, hogy Chelsea-s vagyok. Amúgy nem a magyar kommentelők véleményéből kell kiindulnod, mert köztudott, hogy Magyarország a 10 millió "futballszakértő" hazája, meg az 1 km^2-re eső legtöbb idióta is itt található.
2014. dec. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
Miért utálják? mert 1 hülye barom :) szerény? szerinted maximum.
2014. dec. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Harmadik (Osynho, 23:06):


Nekem az alapján unszimpatikus, hogy megsimogatják, feldobja magát, a bíró befújja a büntetőt, erre Ronaldo begurítja és végrehajtja ezt a hülye gólörömöt. Egyébként Aranylabdáknál mindig osztottság van, nem érthet mindenki egyet.


Negyedik (0:33)


Igaz. :)


Ötödik (7:13)


Mivel indoklod hogy hülye barom? Csak nem Real-drukker vagy? :)

2014. dec. 13. 08:29
 7/19 A kérdező kommentje:

Az első komment "Emellé jön az adócsalási ügye, a csapaton belüli "kiskirály" pozíció, hozzá alakították a többiek játékát sokszor, az volt, amit ő akart (míg más játékosok nem a posztjukon játszottak)." mondatára szeretnék még válaszolni.

Csak annyit, hogyha egy csapatban ilyen kivételes játékos játszik, akkor gyakran keresik őt a labdával és szabják rá a játékot. Azt, hogy kit hol játszatnak, nem ő dönti el. Az, hogy A. Sánchez vagy Ibrahimovíc nem tudott érvényesülni, nem Messi hibája, hanem vagy az edzőé, vagy pedig nem sikerült beilleszkedni (amit nem is csodálnék, 1 év alatt). Neymar például az első évben csalódás volt, most pedig kitűnően focizik. Nemzeti Sporton olvastam olyan kommentet is, ami azt állította, hogy Messi túl jó, nem hagy érvényesülni másokat. Akkor mit csináljon, játsszon rosszabbul, hogy másnak is menjen?


Egyébként köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. :)

2014. dec. 13. 08:39
 8/19 DEXTER22 ***** válasza:
76%
Osynho remekül látja a dolgokat ..ugyan ez a véleményem ...illetve Ronaldo vs Messi történethez anyit még hogy nézük meg Ronaldo honnan indult és Messi van különbség..kinek kellet többet küzdeni és ki volt az aki mindent megkapott illetve Ronaldo a Realon kivül már más csapatokban is bizonyitott valamilyen szinten (Sporting,Manchester)....úgy irom ezeket hogy utálom Realt is meg Barcat is...ami tény Messi magaviselete nagyon nem szimpatikus (ami az első kommentbe le van ìrva arra gondolok)
2014. dec. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Osynho ***** válasza:
80%

"Nekem az alapján unszimpatikus, hogy megsimogatják, feldobja magát, a bíró befújja a büntetőt, erre Ronaldo begurítja és végrehajtja ezt a hülye gólörömöt."


Ronaldo mióta a Realba került, sokkal kevesebbet szimulál, de azért még mindig előfordul. Ezt a jelenséget egyébként irtanám a futballból, mert undorító. Viszont! Kettéosztanám a dolgot. Az egyik, hogy pl a 16-oson belül megcsinálnak egy cselt, a védő lekésik és megvan a kontakt, megrúgja a támadót. Nem annyira, hogy feltétlenül össze kelljen esnie, de mivel elesik, a büntető megadható. Ez se szimpatikus, mert "csinált" 11-es. A másik típusa a gyomorforgató. Ez (volt) jellemző pl a Barcára csapatszinten. Ez a a következőképpen néz ki: a támadó vezeti a labdát, hozzáérnek a vállához 1 ujjal, erre összeesik és az arcát (!!!) fogja két kézzel, hordágyon viszik le. Majd visszajön a következő támadásnál. Na ezeket a játékosokat tiltanám el hónapokra.


"Egyébként Aranylabdáknál mindig osztottság van, nem érthet mindenki egyet. "


A mindig megosztottság igaz, én nem is arra céloztam, hogy az éppen díjazott focistát vitatják, hanem az egész szavazás, kritérium rendszer lett egy nagy bohózat. A szakmaiságtól elmentünk a szenzációhajhászás, a dilettánsok döntési helyzetbe kerülésééig.

2014. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"ami tény Messi magaviselete nagyon nem szimpatikus (ami az első kommentbe le van ìrva arra gondolok)"

"(kispad felé köpés, nézők közé bombázott labda, mutogatás, stb). Emellé jön az adócsalási ügye, a csapaton belüli kiskirály pozíció, hozzá alakították a többiek játékát sokszor, az volt, amit ő akart (míg más játékosok nem a posztjukon játszottak)."


Messi magaviselet nem szimpatikus? Akkor a média helyett nézzük/nézzétek a pályán történő eseményeket. Ronaldo meccsenként minimum kétszer esik össze a tizenhatoson belül, és a legtöbb esetekben a pártatlan kommentátorok, szakértők, újságok és csak legyintenek ezek láttán, míg az általatok kritizált "génhibás törpe" ilyet nem csinál. Valamint a gólöröm és Ronaldo egész lénye elég nagy egoizmusra vall.


"Ez (volt) jellemző pl a Barcára csapatszinten."


Hogy folyton összeesnek a tizenhatoson belül? A Barca egy büntetőt sem kapott még az egész idényben, míg a Real már nyolcnál tart, csak a bajnokságban. (Megjegyzem hogyha nem tömnék ki Ronaldot büntetőkkel, 17-13 lenne a góllövő tabella, mindjárt szorosabb...)


"Ronaldo honnan indult és Messi van különbség..kinek kellet többet küzdeni és ki volt az aki mindent megkapott illetve Ronaldo a Realon kivül már más csapatokban is bizonyitott valamilyen szinten (Sporting,Manchester)"


Mindent megkapott? Külön betegsége volt, ami még hátráltatta a pályafutását, a testalkata nem volt megfelelő, satöbbi, satöbbi. Dél-Amerikából Európába költöztek, mert a Barca állta a kezelés költségeit. Ezen kívül még egy középcsapat játékosa is halálra dolgozza magát, amíg felverekszi magát a csapatba... Lehet gyűlölni Messit, de hogy mindent megkapott azt azért ne mondjuk már.

2014. dec. 16. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!