Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Michael Jordan miért ismertebb...

Michael Jordan miért ismertebb ennyivel Kareem Abdul-Jabbarnál?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán nézek NBA-t, a 90-es években meg gyerek voltam még, úgyhogy tényleg érdekelne a dolog. Jordan nevét mindenki ismeri még Magyarországon is, mindenki azt mondja hogy a valaha volt legjobb.


Kareem Abdul-Jabbar egyéni és csapatszinten is elért annyit, mint Jordan, leglábbis tisztán a statisztikákat nézve, mégis alig ismert a neve. Miért hájpolt ennyivel jobban Jordan? Tényleg ennyivel jobb volt, csak a statisztikák nem mutatják? Vagy egyszerűen ő jobban nyomta magát a médiában? (air jordan, filmek, baseball stb.).



2015. jan. 24. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban hatalmas játékos volt Kareem is, szerintem nem ismeretlen azért annyira, legfeljebb azok előtt akik nem szeretik a kosárlabdát. Kareem horgainak a mai napig nincs párja és természetesen a legtöbb szezonban dobott pont rekordot is ő tartja úgy tudom a mai napig.

Viszont Jordan ikonná vált. Anélkül, hogy Jordan fan lennék, azt azért én is látom, hogy amikor nagy nehezen valami mostani NBA nagyágyú felkerül valami NBA örök ranglista élmezőnyébe (pl. amikor tavaly Durant a 42 meccsen át zsinórban 25 pont felett dobott) és mutogatják, hogy milyen játékosok között foglal helyet, akkor azért tisztán látszik, hogy Jordan neve a ranglisták 70%-ban ott van az első tízben, még a mai napig is. Ez 20 éve nem sikerül senkinek se, mindig találnak valakit, akit hozzáhasonlítanak, pl. Kobe-t, vagy LeBron-t, de valójában ők is messze állnak attól a szinttől. Egyszerűen azért ahogy Jordan vitte magával a Bulls meg a Washington-t. Persze valószínűleg a médiának is benne van a keze a dologban, de az tény, hogy Jordan az egyik legnagyobb alakja a kosárlabdának.

Amúgy, ha statisztikákat nézünk, akkor nehéz őket összehasonlítani, hiszen más volt még Kareem idejében a NBA felépítése és szabályrendszere is, továbbá Jordan dobóhátvéd volt, Kareem meg center. Szerintem ezt nem lehet eldönteni, hogy valójában melyikük is a nagyobb játékos.

2015. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor végül is nem írtam akkora hülyeséget. Amennyire emlékszem a 90-es években Jordan folyt a csapból is, szerintem 10-ből 9 embert ha megállítasz az utcán tudja ki az, Abdul-Jabbart viszont nem hiszem hogy sokan ismernék itthon(persze aki szereti a kosarat az igen).


Akkor annyival nem volt jobb Jordan mint amennyivel híresebb?

2015. jan. 24. 11:47
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
én is csak a bruce lee filmből ismerem ahol vak óriás bunyóst játszott.
2015. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jordan a korszakában dominált a Bulls-szal, és egyértelműen a csapata vezére volt (egymás utáni bajnoki címek, a bajnoki címeknél mindig övé volt a döntő MVP cím), Jabbar meg együtt játszott Magic Johnson-nal, és ők azért akkora zsenik voltak, hogy nem lehetett megmondani egyértelműen, hogy ki a nagyobb játékos. Ez nem jelenti azt, hogy Jordan annyival jobb ezeknél a neveknél, mint amennyivel ismertebb. Csak éppen egy olyan kimagasló teljesítményt tudott nyújtani abban az időszakban, amikor világszerte népszerűvé kezdett válni az NBA, és összeforrt a neve a játékkal :)
2015. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2015. jan. 24. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!