Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » NFL hosszabbítás? (lent)

NFL hosszabbítás? (lent)

Figyelt kérdés

Ugye úgy van a hosszabbítás, hogy az egyik csapat megkapja a labdát és ha touchdown-t ér el, akkor nyer. De mi van akkor ha mondjuk A és B csapat között a rendes játékidőben mondjuk 20-20 az eredmény.

"A" csapat csinál 3 mezőnygólt, míg a másik semmit, tehát "A" csapat elhúz 29-20-ra. De a szabály értelmében az első touchdown a nyerő. Tehát ha B csapat 9 pontos hátrányból csinál egy touchdown-t, akkor ugyan 29-27-re vagy 28-ra ha kétpontost csinálnak elveszíti a meccset, de az első touchdown miatt meg is nyeri? Ez hogy van akkor?

2015. febr. 3. 15:18
 1/2 belapus ***** válasza:
100%

Ha az egyik csapat 3 pontos mezőnygólt ér el az első támadásából a hosszabbításban, akkor a másiknak lehetősége van egy támadójátékot vezetni.Amennyiben ez pont nélkül zárul, véget ér a mérkőzés az elsőnek pontot szerzett csapat győzelmével.Ha a másik csapat is 3 pontos akcióval zárja a támadását, akkor az nyer, amelyik a következő pontokat szerzi.Bármelyik legyen is az.Ha a másodiknak támadó csapat touchdown-t szerez, azonnal győz.

Az alapszakaszban lehet döntetlen az eredmény, akár úgy is, hogy mindkét csapat szerez egy-egy mezőnygólt, de ebben az esetben feltétel, hogy mindkét csapat az első támadójátékából szerezze azt.Az alapszakaszban csak egy hosszabbítási periódus van, ha ez alatt az idő alatt nem születik győztes pont, akkor döntetlen marad.

A rájátszásban annyiszor hosszabbítanak, amíg nem lesz győztes.

Tehát az "A" csapat nem tud 9 pontos előnyre szert tenni, mert már az első, szerzett pont nélküli támadás után a "B" csapat veszít.

2015. febr. 3. 17:27