Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Amerikai fociban melyik poszt...

Amerikai fociban melyik poszt az, amelyik feküdne nekem?

Figyelt kérdés
Szóval el szeretnék kezdeni amerikai focival foglalkozni,van rá lehetőség a városban. 180 cm és 77 KG körül vagyok,inkább izmosabb,de ezek ellenére vékonyabb fajta. Ahogy olvasgattam nekem a támadó játék tetszett emg nagyon és ott is a futó,vagy valami olyan poszt,ahol ki tudom használni a gyors és-mozgékonyságomat. Illetve,ha lenne egy hozzáértő,aki szívesen segít kezdőknek,azt megköszönném.

2015. febr. 6. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok a téma nagyon szakavatott ismerője, csak NFL-t nézek hosszú évek óta meg amerikai egyetemre jártam, ahol elég sok focista állomásozott, szóval így olvassad.


Szerintem ahhoz hogy futó legyél nincs meg a testsúlyod. Tehát amikor mondjuk az irányítótól megkapod a labdát és elkezdesz vele futni, akkor az összes 100-130 kilós védő a nyakadra ugrik. A mozgékonyság azért nem egy különleges faktor, mert mindenkinek mozgékonynak kell lennie. Lehet hogy nagyon gyors vagy, de ha egyszer bekapod a puszit a védőktől, akkor lent maradsz :) Nem bírnád ki folyamatosan az ütéseket, főleg ha olyan a csapat hogy főleg futójátékkal operál. Elkapónak alacsony vagy. Azok 190-nél kezdődnek, támadófal dettó. Védőfal szintén.


Én ha ezek alapján amit elmondtál be kellene illesszelek egy csapatba, akkor én a speciális egységbe tennélek. Vagy megtanítanálak rúgni és lehetnél kicker vagy punter, vagy ha tényleg olyan gyors és fürge vagy mint mondod akkor befognálak visszahordónak.

2015. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm a segítséget.

Igazából most akarok elkezdeni a sporttal foglalkozni,még nem nagyon értek hozzá,de sokat olvasok róla,próbálom a szabályokat megérteni,mit-miért.

Rúgni talán tudnék,mivel rengeteget fociztam,igaz az teljesen más labda :) Igazából nem csak edzeni szeretnék,hanem meccseken játszani is. Úgy gondoltam,hogy tömegelek ,körülbelül 90 KG-ra és futok az elkövetkezendő hónapokban, addig elsajátítom a játékszabályokat, megtanulok nagyjából rúgni és dobni.

2015. febr. 6. 20:31
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából azt a speciális részét a csapatnak nem nagyon nézegettem,kinek-mi a dolga,mivel első ránézésre úgy tűnt,hogy nem sok dolguk van,ritkán kapnak szerepet. (De mint írtam,még nagyon kezdő vagyok a témában,lehet egy elhamarkodott ítélet volt :)
2015. febr. 6. 20:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Jajj,azt kihagytam,hogy 17 éves vagyok,nem tudom ez mennyit számít,de gondolom U 19-es csapatoknál nincs túl sok 100 KG-n felüli játékos.
2015. febr. 6. 20:35
 5/7 anonim válasza:
Az előző válaszoló hülyeségeket írt!Ezzel a testsúllyal lehetsz futó de nem mindegy milyen, ha jó kezed van olyan futó lehetsz mint az nflben Matt Forte aki sokat kap el,de lehetsz oolyan is akár az előzővel együtt is aki sokat fut vonal mellett.Mellesleg 180cm-el lehetsz elkapó is simán Magyarországon ez nem amerika itt nincsenek 2m-es 100kg-os kannéger állatok.
2015. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Még annyit hogy én 16 évesen 60kg-ál 178cm-el játszok elkapót
2015. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy 190 cm-nél kezdődnek az elkapók. Tavon Austin 173 cm. Odell Beckham Jr 180 cm.
2017. márc. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!