Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az alábbi golfütőknek van...

Az alábbi golfütőknek van magyar megfelelője? (driver, putter, wedge)

Figyelt kérdés
Fordító vagyok, és egy videojátékkal kapcsolatban kerültek elő ezek az ütőfajták. A Wikipédián és máshol én nem találtam a fent említett ütőknek külön magyar nevet, de hátha, valaki sportban járatosabb ember ismer rájuk magyar megfelelőket. Köszönöm előre is!

#golf #golfütők
2015. márc. 21. 13:24
 1/2 anonim válasza:
Szia! Én golfozok, és mindenki az ütők angol nevét használja. Szerintem nincs magyar megfelelőjük. A "putter"-t esetleg "gurítóütő"-nek lehetne fordítani, a "driver"-t "1-es fa"-ként tudom elképzelni, a "wedge"-t pedig "rövid vas"-ként. Remélem segítettem.
2015. ápr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát, ez a projekt már lezárult, két napra rá, hogy kérdeztem. Végülis a driver-t „kezdőütő"-nek fordítottam (az 1980-as Golfőrültek című film szinkronját alapul véve), a többit pedig úgy hagytam ; így adtam le, nem tudom, a lektor változtatott-e rajta valamit, a végleges verziót nem láttam.

2015. ápr. 15. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!