Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kosárlabdában baj, ha nem 305...

Kosárlabdában baj, ha nem 305 cm magasan van a gyűrű?

Figyelt kérdés
Az otthoni palánkom alacsonyabb, mint a szabványos, csak 2,6 méter magasan van a gyűrű. Ha ilyen palánkra dobálok, az rosszat tesz?? Tehát ha ehhez szokok hozzá, nem a nagyhoz, az nagy mértékben rontani fogja meccseken a teljesítményemet?

2015. máj. 21. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem jó.

A sportolók azok, akik leginkább kihasználják az izommemória nevű jelenséget. Ennek a lényege az, hogy amikor nagyon begyakorolsz egy fajta mozdulatot, akkor azok egy idő után automatikussá válnak és már nem célzással fogsz dobni, hanem az izmaid a begyakorolt mozdulat szerint fogod mozgatni. Ez nem tudatos, de létező jelenség. Ezért van az a profi sportolóknál, hogy sokszor olyan dobásokat is beraknak, amikor nem is látják a gyűrűt, mert a mozgás forma az amit nagyon pontosan tudnak, nem pedig a célzás. Ergo, ha egy ennyire nagyon alacsony gyűrűre gyakorolsz, akkor a szabvány gyűrűre borzasztóakat fogsz dobni, ha nem célzott dobásaid lesznek, hanem kapásból eleresztettek. Nyilván az se mindegy, hogy milyen régóta kosarazol. Ha mondjuk 2 hónapja, akkor nem oszt-szoroz sokat a dolog. Én pl. 17 éve játszom. Van kint a pályán egy 285centis figurázógyűrű, akkora homályokat dobok rá, hogy förtelmes. Szabványon viszont jól dobok (főiskolai csapatban hátvéd voltam). Ennyi idő alatt már rettentően berögződik a mozdulat. Én pl. vért izzadok, hogy bedobjak egy távolit is, amikor valaki eltalálja, hogy játszunk az alacsonyabb gyűrűre.

2015. máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én 3 hónap múlva mennék csapatba, egy hónapja kezdtem haverokkal, minden nap kinn vagyunk, ők már régebb óta tolják.
2015. máj. 21. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!