Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kiöregedtem a fociból, Baccána...

Kiöregedtem a fociból, Baccának is sikerült?!

Figyelt kérdés

Helló!

20 évesen (egyetem mellett) szerintetek késő visszamenni focizni?? Nem szeretnék világszínvonalú játékos lenni, de itthon egy NB1-ig ha eljutnák az már nagy öröm lenne nekem...

Menjek le a helyi "kis csapathoz" (megye 2-es csapat) és kérdezzek rá az edzőre, vagy mit javasolnátok?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 16. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a csoda kategóriába tartozna. Az NB1-es focisták is már 5-6 éves koruktól kezdve komolyabb szinten foglalkoznak a labdarúgással. (csapat utánpótlásánál vannak)


A Kaposvári Rákóczit volt szerencsém látni egyszer egy bemutatómeccsen (még edzőmeccsnek sem hívnám, egy falu csapata ellen) egy megye 1-es csapat ellen. Nyilvánvalóan a tartalék csapat olyan szinten jobb volt a 3 osztállyal lejjebbi csapatnál, hogy hihetetlen. A labdakezelés ötöde időt vett igénybe, a szélsők akkor fordultak le a védőikről, amikor úgy gondolták, hogy most levezetik a szélre és beadják. Összehasonlíthatatlan a két szint minden tekintetben.


Persze szidjuk a magyar bajnokságot, hogy gyenge, ami európai szinten az, de érdemes megnézni egy meccset, edzést. Aki először látja, nem hiszi el, hogy ilyen szintű focisták hogyan lehetnek ilyen gyengék nemzetközileg. Tényleg más világ. (mozgáskoordináció, labdabiztosság, robbanékonyság, gyorsaság, pályán való látás) Ezek elképesztő különbséget mutatnak egy NB1 és egy megye 1 szint között.

2015. júl. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem értem, de ezekkel nagyjából tisztában vagyok, ezért is pl. a kapus posztra gondoltam, 195cm magas vagyok, jo reflexek, hosszu vegtagok...ott sincs mar eselyem?!
2015. júl. 17. 08:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Bacca kihagyott pár évet, és nem is 20 évesen ment vissza
2015. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a kapusok is hasonló kondícióval bírnak, mint a mezőnyjátékosok. Ezt pedig kiskoruk óta edzik.


Persze, nem mondom, hogy ne próbálkozz, sőt, inkább azt javaslom, hogy próbáld meg. Ha van rá időd az egyetem mellett, akkor mindenképp jó sportolási lehetőség. Ha nem is sikerül feljebb jutnod, vagy nem olyan szintre, ahova szeretnél, akkor is érdemes, hiszen testmozgást végzel.

Kívánom, hogy sikerüljön elérned, sok sikert! :) (1. voltam)

2015. júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De akkor valójában tényleg nincs sok esélyem....inkább megpróbálkozok a játékvezetéssel lehet...

2015. júl. 17. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!