Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ezek hogy vannak az amerikai...

Ezek hogy vannak az amerikai fociban?

Figyelt kérdés

Az safetynek minősül, ha mondjuk egy az "A" csapat saját mondjuk 5 yardos vonalánál egy futójátékot hívnak, de a futót labdástul visszatolják a "B" csapat védői a célterületre.


Mondjuk ha én mint irányító passzlom a labdát az elkapónak, aki mondjuk az 5 yardos vonalon elkapja, befut és TD-t ér el, az futott TD-nek minősül vagy beírják nekem mint irányítónak passzolt TD-nek.


Meg "A" csapat irányítója eladja a labdát, és "B" csapat védője aki elkapta megindul vele. De útközben kiveri a kezéből "A" csapat egyik játékosa és megszerzi a labdát. Olyankor marad "A" csapatnál a a labda, vagy így is úgy is a "B" csapatnál marad. Vagy csak akkor marad "A" csapatnál ha időközben véget ér a játék?


Meg mi történik akkor, ha például egy úgy nevezett nem jogosult elkapóhoz kerül véletlenül a labda? Ami persze elég valószínútlen, de biztos arra is van valami szabály.



2015. szept. 15. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az irányító mondjuk dob egy 5 yardos passzt, majd az elkapó 50 ydt futva touchdownt ér el, akkor az egy 55 yd-os td passz.


Ha egy sikeres passz után, vagy ez esetben interception után kiesik valakinek a kezéből a labda, akkor az fumble. Itt aki felkapja a labdát, az folytathatja a támadást.


Ritkán van olyan, hogy olyannak passzolnának, akinek nem szabadna, ilyenkor úgy tudom sima incomplete pass van.

2015. szept. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A visszatolás pedig nem számít. A célterületen kell megállítani a játékost. Ha valameddig eljut a futó, ott megállítják, majd utána visszatolják, akkor a bíró oda helyezi le a labdát, ahol megállították a játékost.
2015. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 smarcell97 válasza:

1. Akkor safety, ha a labdát az irányító hátradobja a futónak, és nem tud kijönni az end zone-ból. Ha kintről tolják az end zone-ba, akkor a labda oda lesz letéve, ahol megállt az előrehaladás.

2. Passzolt TD.

3. Az előttem szóló szépen leírta.

4. Nem jogosult elkapó elkapja a labdát: Illegal touch. 5 yard bünti.

2015. okt. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!