Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan tudnék jobban kosarazni...

SlenderMan175 kérdése:

Hogyan tudnék jobban kosarazni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy már fél éve kosarazok és egyszerűen nem tudok dobni,védekezésbe nagyon jó vagyok (osztály legjobbja),de ha dobni kell akkor is a büntetőn belül 10ből 3 megy be,mert vagy túl gyenge vagy magasat dobok vagypedig erőset,szerintetek mit kéne változtatni,hogy jobban tudjak dobni?

#kosárlabda #Kosárlabda dobás #Kosárlabda védekezés #Kosárlabda technika #Kosárlabda segítség
2015. nov. 4. 18:13
 1/5 anonim válasza:
Akkor csak védj! vagy gyakorolj sokat. Kérj tanácsot. Ne add fel!
2015. nov. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gyakorolj sokat. :)
2015. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 asewnasz válasza:

Figyelj a lábaid, a vállaid helyzetére, a csuklódra.

Miután eldobtad a labdát, hagyd fent a kezed, ne legyen túl gyors se túl lassú. Inkább felfele, ívesen dobj ne ledig előre, pörgesd a labdát.

A távolságot pedig ki kell tapasztalni, higy milyen messziről mekkorát kell ugrani mennyire nagyot kell dobni stb.

De nincs két egyforma dobómozdulat mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy neki hogy megy. És ha valóban csak fél éve kezdted akkor ne keseredj el. Gyakorolj gyakorolj. És okosan csináld minden dobás előtt vedd sorra, hogy mire kell figyelned, ne kapkodj. És ne legyél elégedetlen magaddal. Én 8 éve kosárlabdázom és még ma sem megy minden úgy ahogy szeretném.

Majd később jobb lesz, ráérzel.

Hajrá!

2015. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó véleményével értek egyet. Menj ki gyakorolni egy pályára rendszeresen, akár naponta is. Hidd el nagyon sokat fog használni. Én régen amikor nem dobtam még annyira jól, mindig kimentem a ligetbe gyakorolni kb. kétnaponta és csodát művelt.(Persze, hogy nagyon jó legyél több hónap kell.) A végén már ott tartottam, hogy a hármasokat kb. 75%-ban bedobtam sulis meccseken. :D
2015. dec. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

!!!egyéni vélemény!!!

nekem az edzőm mindig ezeket mondta:

1. a labda alatt láss ki tehát a homlokod felett legyen. ha lentről indítod a dobást nagyobb eséllyel kapsz sapkát mert lassabb a mozdulat

2. a könyököd a labda alatt legyen a csuklódat feszítsd hátra

3. tempót mindig ügyesebbik kézzel dobd szóval ha pl jobb kezes vagy akkor egy kicsit legyen előrébb a jobb lábad de tényleg csak egy kicsit

4. jól hajlítsd be a lábad,ugorj fel de ügyelj rá hogy a könyököd és a térded egyszerre nyújtsd ki

5. emeld ki a dobást, legyen íve a labdának

6. ne kapd vissza a kezed dobás után

és persze én is egyetértek az előttem válaszolókkal: GYAKOROLJ SOKAT

egyébként látom 7 éve írtad, azt szeretném kérdezni hogy megy a kosár jelenleg ha még sportolsz esetleg

2022. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!