Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek jogosan megy el a...

Szerintetek jogosan megy el a kedvem a játéktól? (kosárlabda)

Figyelt kérdés

Van egy lány a csapatba aki azt hiszi annyira profi.

Mindent ő akar csinálni nem passzol és állandóan okoskodik.

Mindig megakarja mondani ki mit csináljon.

Az edző kedvence.

Mindenki utálja... utálok vele játszani.

De az edzőnek hiába szólunk hogy mindenki utálja. nem érdekli.

Teljesen elmegy a kedvem a játéktól tőle. úgy érzem felesleges vagyok a pályán és a többi ember is. Ha valamit nem jól csinálunk egyből ordít. ha kihagyunk egy kosarat akkor megint ordít de ha ő kihagy akkor neki elvan nézve.


2015. dec. 4. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy. A csajjal kéne előbb elbeszélgetni. Finoman. Mondjuk az a csapattárs, aki a legjobban kijön vele. Mintha egy szimpla kis csajos csevej lenne. Ajánljatok neki kompromisszumot. Ti is jobban figyeltek cserében ő is többet passzol.

Az edző milyen stílusú? Durva,megértő? Csapatjátékot mennyire erőlteti (arra biztat, hogy közösen oldjátok meg a feladatot vagy inkább egyéni megoldásokat szeretne látni?

2015. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az edző elég durva. életembe nem láttam még kosarazni egyébként.

Megmondja ki mikor menjen hova.


Ma is meccsem lesz. de így semmi kedvem nincs menni

2015. dec. 5. 07:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy megmondja, adott esetben kiabálva, hogy ki hova menjen, az normális. Edző, ez a dolga.


Mint korábban írtam, előbb az okoskodó kis csajjal kell beszélni.

Ha nincs eredménye,akkor az edzővel kell ugyan ezt megtenni. Egy alkalommal edzés előtt vagy után (inkább előtt) jelezni, hogy beszélni szeretnétek vele és megmondani, hogy ez így nem jó,nem élvezitek az edzést/játékot és szeretnétek változást. Ha pedig még mindig nem változik semmi,akkor kilátásba helyezni, hogy nem látogattok többet edzést (de ez már a legvégső lehetőség!!!!). Ehhez két dolog kell:

1. Egy "tökös" csaj a csapatból, aki el meri mondani az edzőnek, akár a kedvence jelenlétében is.

2. Egységes fellépés: Hogy minden játékos vagy legalább a játékosok döntő többsége egyet értsen, ugyan azt akarja és azért közösen ki is álljatok.


Azt nem tudom, hogy iskolai vagy sportegyesületi-e a csapat(?), de valószínűleg két dolog lehetséges:


1. Ha iskolai, akkor azt is mondhatja, hogy jó,akkor nincs több edzés. Ezt meg kell kockáztatni, ha tényleg mindenkit zavar a kis csaj és az edző sem hajlandó tenni semmit.


2. Ha az edző azt látja, hogy valamennyi játékos hajlandó lemondani a kosárlabdáról, akkor,(ha normális) rá kell jönnie, hogy komoly bajok vannak és várható, hogy végre tesz valamit.


El kell döntenetek,hogy súlyos-e ennyire a helyzet. Ha igen ismerni kell annyira az edzőtöket, hogy tudjátok,mit és hogyan reagálna (ha több éve nála edzetek, akkor ezt tudnotok kell). Figyelembe kell venni, hogy mennyire fontos az edzőnek, hogy legyen csapat? Mennyire szeret versenyre vinni/szerepeltetni titeket? Bajnokságban vagytok-e? Illetve, hogy könnyen tudna-e titeket pótolni más játékosokkal? Ezeket mind számításba kell venni.

Nyilván a legjobb helyzetben akkor vagytok, ha egy kisvárosi egyesületi csapat, aki épp bajnokság közepén van. Nem nagyon tud kivel pótolni, egyesület nagyobb kötöttségekkel jár stb.

Ha "csak" egy iskolai csapat vagytok egy nagyvárosban, akiket szabadidejében edz (önszorgalomból), általában barátságos meccseket játszotok és van sok diák, akikkel könnyen pótolhat,akkor nagyobb az esélye, hogy azt mondja, hogy nincs több edzés. Ilyenkor érdemes,ha van tartalékba egy hely, ahova tudtok menni vagy egy másik edző/tanár aki elvállal titeket.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, csak szólj.

2015. dec. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Helyetekbe jól megrángatni a csaj haját edzés előtt vagy után hogy mi képzel hogy még kiabál is veletek....elvileg a csapat játékban egyenlők vagytok,egyként dolgoztok össze szóval a csajjal kell valamit csinálni hogy ne ordítson és ne csessze el a játékot.
2015. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Figyelj. Nem tudom, hogyan oldhatnád meg csapaton belül, az a te dolgod. De addig is, ha szar az edzés, menj a barátaiddal streetezni. Abból nagyon sokat tanulhatsz még úgy is, hogy jársz edzésre. Bár ez így télen annyira nem megoldható, de tavasszal, nyáron már tele lesz jó(és segítőkész) kosarasokkal a liget, Erzsébet tér, stb...)
2015. dec. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
át tudom érezni a helyzeted mivel az én csapatomban is van egy ilyen lány csak őt szinte mindenki utálj. Ketten vagyunk centerek a csapatban az egyik ő a másik én. Mindig ő akar mindent csinálni még azt is ami nekem a ,,feladatom" egy nagy képű önfejű r i b a n c nagyon nem foglalkozok vele mivel az edző mindig leszedi a fejét (az edző is utálja) mindig beszólogat nekem, hogy miért úgy csinálom azt amit csinálok...
2016. jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!