Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mennyire függnek a klubok a...

Mennyire függnek a klubok a nézőiktől? Miért nem teszik meg a legkevesebbet a magyar fociért azok akik arra várnak, hogy feltámadjon a magyar futball?

Figyelt kérdés

Sokan állítják, hogy a foci a pénzről szól... kíváncsi vagyok, mi lenne a spanyol bajnoksággal ha nézők nélkül játszanának. Gondolom a jegybevételt lehet költeni olyan focistákra, akik minőségi focit játszanak (amit a magyar nézők/szurkolók szeretnének látni).


Miért nem tesznek meg annyit a magyar fociszeretők, hogy összefognak és mindig megtöltik a stadionokat? Csak szerintem lenne eredménye annak, ha a 2016-2017-es idény minden NB1-es meccse teltházas lenne? Vagy csak simán meg lehet azt tenni, hogy megvesszük a jegyet, de nem megyünk el? A magyar focinak elég nehéz lenne megélni a szurkolókból/nézőkből, mert kevesen vannak és még a büntetéseket is gyűjtik.

Nem vagyok tisztában a "fradi ultrák" helyzetével, de szerintem vicc amit csinálnak. Meccsen nem látni, hallani őket, a nézőket meg kritizáljak akik ott voltak a meccsen, miközben ők otthon nyavajogtak/valahol balhéztak.



2016. jan. 3. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy ismerjük a magyar klubvezetőket, hogy a jegybevételt focistákra költik...

Nagyon naiv vagy.

2016. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem vagyok tisztában azzal, hogy mikre lehet költeni, de játékosra költeni jó "befektetés". Szerinted mi másra lehet?
2016. jan. 3. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk elteszi magának.
2016. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Lassan 26 éves vagyok, 11-12 éves korom óta követem figyelemmel a magyar focit. Fradista vagyok, mivel vidéken élek messze Pesttől így ritkán tudtam járni meccsekre, főleg gyerekként, de amin tudtam ott voltam. Nagyon kevés válogatott meccsen voltam, szinte kivétel nélkül az összeset megnéztem az utóbbi másfél évtizedből a tv-ben. Amikor Fradi meccsen voltam általában az utlrák között szurkoltam végig az összecsapást. Szerintem te se és még nagyon sokan nem értik, hogy miért van a bojkott. Nem csak a szkenner miatt, de leginkább azon csapódik le minden. Biztos vagyok benne, hogyha a stadionépítés kezdeténél normálisan bejelentik normális érvekkel, hogy ez miért kell akkor ha először duzzogva is, de elfogadtuk volna. Az arcunkba lett nyomva, hogy: "nesztek ha tetszik bejöttök, ha nem akkor biztos féltek, takargatni valótok van és balhézni akartok". A mérkőzéseken jelen van a rendőrség, olyan kamerarendszer van a stadionba, hogyha egy sms-t ír valaki azt kitudják olvasni, akkor mégis kinek az érdeke, hogy különböző plasztik kártyákat csináltassunk amin minden adatot adjunk meg, majd pluszba ezt a regisztrációt a tenyerünk vénalenyomatával is erősítsük meg? Nevetséges, főleg annak a tudatában, hogy hosszú évek óta nem volt balhé és rendbontás Fradi meccsen. És most ide ne hozzuk fel példaként az MLSZ által kiszabott büntetéseket mert azok röhejesek ugyanis a SEMMIÉRT is képesek több 100ezer Ft-os büntetéseket osztogatni. Ez ellen kellett volna Kubatov mint fideszes képviselő fellépjen, nem pedig az MLSZ oldalára állni azok az ultrák ellen akiket korábban ő a fiainak nevezett. Azóta pedig folyamatosan mocskol minket a médiában, olyan lejárató "kampányt" folytat ellenünk amiket előtte a legmerészebb álmomba se feltételeztem volna. Csak, hogy egy példát mondjak, egy tavaszi nyilatkozatában több szurkolótársunkat név szerint megemlített egy élő műsorban és gusztustalan hazugságokat mondott róluk. Pl. az egyikről akit személyesen jól ismerek azt mondta, hogy: "fojtogatott valakit egy meccsen, ezért kitiltottuk". Ott kezdjük, hogy nincs is kitiltva ( a rágalmazás után utánajárt a rendőrségen ugyanis ha sporteseményekről eltiltanak valakit annak nyoma kell legyen ) és aki egy kicsit is ismeri őt tudja, hogy sosem tett ilyet, mert nem ilyen személyiség. Ezután ő írt egy nyílt levelet Kubatovnak melyben kérdőre vonta a rágalmazását majd mellé csatolta a rendőrségi bizonyítékot, hogy lássa mindenki aki olvassa, hogy valóban nincs kitiltva. A drága elnökünk természetesen nem reagált rá, még csak bocsánatot sem kért, hogy "ne haragudj, összekevertelek valakivel". Pedig ez nem kis rágalmazás élő adásba ilyennel mocskolni valakit... Ja, FradiBusz...valahogy nem tudok elmenni az mellett sem, hogy gyomorforgató módszerekkel elvette azoktól az emberektől a buszhálózatot akik kitalálták az egészet és szívvel lélekkel csinálták, ezzel hozzásegítettek több száz / több ezer vidéken élő Fradistát ( köztük engem is ) a meccsre járáshoz. Az ilyen "apró" dolgokat már meg sem említem, hogy megváltoztatta az indulót, lecserélte a Fradisas kabalát egy nevetséges csirkére amin egy időbe hetekig röhögött mindenki. Itt jegyezném meg, hogy nem csak a kabalát cserélte le, hanem azt a személyt is aki évtizedekig volt beöltözve a régi sasnak. Őt sem a legfinomabb módon cserélték le, de ha érdekel nézz utána a neten, nem írnék arról is hosszú sorokat. Ezekkel több évtizedes ferencvárosi hagyományokat gyalázott meg. Vicc, hogy a Fradinál a játékosoktól kezdve mindenkinél tabu ez a téma, Busai és Gera volt aki még a stadionavató után megjegyezte, hogy remélik hamarosan megoldódik ez a helyzet mert hiányoznak az ultrák, Doll mondott egyszer valami olyant, hogy a Puskásban nagyobb biztatást kaptak. Ezek a nyilatkozatok utána jelentek meg olyan hírek, hogy Kubatov megtiltotta mindenki a csapaton belül, hogy erről nyilatkozzanak, vagy hogy bárki kapcsolatban legyen a szurkolókkal úgy mint korábban. Ezt először én se akartam elhinni, de érdekes összefüggés, hogy ezután soha senki nem hozta fel ezt a témát a médiának a klubon belül. Már odáig is eljutottunk, hogy a játékosok Nagyecseden nem merték megköszönni a tábornak a szurkolást. Csak olyan személyek mertek eddig kiállni mellettünk és elmondani ez ügyben a véleményüket akik már semmilyen kapcsolatban nincsenek a klubbal ( Udvarácz Milán, Moniz, Ferenczi Pista, Jenner ). Fehérvárra még sikerült a kiskapukat megkerülve bejutni ahol olyan kulturált de mégis félelmetesen nagy szurkolást nyomott le a tábor a Videoton ultráival együtt közösen, hogy aki látta vagy hallott az sose felejti el. Nem volt semmilyen balhé sem. Gondolom óriási pofon volt ez az elnök úrnak, hogy az általa mocskolt szurkolók végre bejutottak, szurkoltak egy nagyot, ő pedig semmit nem tud mondani ellenük. Szóba se hozta ezt a meccset soha, pedig még a sportújságok is ilyen címmel jelentek meg, hogy: "vastaps a szurkolólak", "óriási pofont kapott ma a hatalom a szurkolóktól"...Azóta foggal-körömmel harcol az ellen, hogy nehogy kitudjunk így menni mégegyszer egy meccsre. Hogy itt is konkrét példát mondjak Paksa is menni szerettünk volna december elején, a vezérszurkolók kapcsolatban is álltak a paksi vezetőséggel ez ügyben akik mivel megértik a helyzetünket örömmel segítettek volna, hogy menni tudjunk. Pár nappal a meccs előtt Kubatov a politikai hatalmát kihasználva megtiltotta a paksiaknak, hogy kártya illetve regisztráció nélkül bárkit is beengedjenek, pedig ez náluk már nem kötelező. Erről az esetről is vannak egyébként cikkek a neten, ha többet akarsz tudni róla, hogy konkrétan hogy is történt. Ugyanezt egyébként elakarta játszani Nagyecseden is előtte, csak ott tökösebbek voltak az emberek és félretettek egy csomó jegyet a Fradistáknak.

Próbáltak már a szurkolók vezetői többször kapcsolatba lépni a vezetőséggel, hogy tárgyaljanak, találjanak valami köztes megoldást ami mindenkinek megfelel, kérték nem egyszer hogy fejezze be ezt az ámokfutást amit a szurkolók ellen művel de természetesen soha semmire nem reagált.

Hosszasan tudnám még sorolni ezt az egészet, de úgy gondolom így is sokat írtam már, lehet el se olvassa senki. Összefoglalva tehát én ezekért nem megyek meccsre mert ennyi mocsok után nem tudnék regisztrálni, ezzel behódolni az ő akaratának. Pedig a szívem szakad meg, hogy nem láthatom ezt a mostani csapatot élőbe. Igen, ez is a vezetőség munkája, hogy végre ilyen erős a Fradi, de az is az ő munkájuk gyümölcse, hogy soha nem látott háború és ellentét van a szurkolók és köztük, ezek pedig sajnos nem tudunk elmenni még akkor se ha szárnyal a csapat. Azt sajnálom az egészbe, hogy ketté szakadt ez miatt az a Fradicsalád ami régen megvolt. Most sajnos mindenki szidja a másikat, az egyik fél tüntető, balhézó ultra, a másik pedig birka mert nem látja azt, hogy mi a helyzet.

Remélem ez hamarosan megoldódik, és együtt mindenki ott lesz a lelátón és senki nem fog foglalkozni azzal, hogy a másik kint vagy bent töltötte ezt az időt, és a bajnoki címnél együtt közösen akkorát ünneplünk, hogy egész Európa tátott szájjal nézi majd. Álom-álom.....

ui.: Nem tudom mennyire érdekel még a téma, de ha gondolod nézd meg a youtube-on, a Fradi szurkolók által tartott demonstrációkon a beszédeket. Ott aztán hosszasan vannak tárgyalva a dolgok és megláthatod, hogy nem "valahol balhéztak" ahogy te is fogalmaztál.

2016. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Mondjuk elteszi magának"

Ha ezt csak ugy megteheti, akkor eleg nagy baj van. Az allam komoly penzeket aldoz a stadionokra. Nem tudom elkepzelni, hogy ezzel akarjak becsalni a nezoket, hogy majd a vezetoseg elvigye az ebbol szarmazo penzt.


#4

"nem tudnék regisztrálni, ezzel behódolni az ő akaratának"

Ezek szerint nincs valodi oka annak, hogy ne menj fradi meccsre... elvbol nem mesz. Az ultrak valoszinuleg orulnek a csapat sikereinek. Ha nem lenne ez az ellensegeskedes, nagy elmeny lenne a mostani idoszak szamorokra, igaz? Eletre szolo... elmondhatnad tobb tiz evvel kesobb az unokadnak, hogy te ott voltal, a csapattal egyutt orultel, kozosnek ereztetek a sikert... Csak az a helyzet, hogy ezt nem mondhatod. A fradi szempontjabol a tetteid alapjan nem vagy fradista. Otthon nezed oket. Fotelszurkolo lettel a buta elved miatt. A csapat szamara nem letezel.

Legyel yolo, szerezz kartyat es menj szurkolni. Egyszer elsz, kar lenne kihagyni.

2016. jan. 3. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Igen, igazad van, elvből nem megyek, úgy ahogy több ezer másik társam se. Tudom a mai világban az elv már sajnos semmit nem jelent, de mi szurkolók legalább még kiállunk olyan dolgokért amiben hiszük, mégpedig jelen esetben abban, hogy ennek nem így kell működnie. A kártyától kezdve a kötelező buszoztatáson ( ahol szintén röhejes szabályok szerint kellett utazni ) és a hirtelen nagyon megemelkedett jegyárakon át egészen a vénaszkennerig úgy, hogy folyamatosan mocskoltak minket eljutottunk egy olyan pontra ahol kimondtuk, hogy állj. Azért van szint ahol betelik a pohár. Vagy meg kellett volna várni a következő idióta intézkedéseket is, majd azt is elfogadni és így tovább? Aztán hülye példa de x év múlva már nyomkövető csipeket kaptunk volna? Nem szabad hagyni, hogy ez vagy ehhez hasonló legyen a jövő akár a sportban akár más területen. Mi legalább harcolunk valami ellen amiről tudjuk, hogy nem jó, ellentétbe sokakkal akik ezért meg azért mérgelődnek az országban de nem tesznek ellene semmit ( elnézést az aprócska politikáért, nem szeretek politizálni de ennyicske kikívánkozott belőlem ). Vagy őszintén szerinted normális dolog ez az egész amit kitaláltak és így kell működjön? Normális dolog ez a lejárató kampány a szurkolók ellen holott évek óta nem volt balhé?

Igen nagyon hiányoznak a meccsek, óriási élmény lenne átélni 12 év után élőbe a bajnokavatást, de hogy a lelátón visszaállítsunk mindent a normális kerékvágásba, hogy normális körülmények között ott legyünk mindannyian, közösen szurkolva ahhoz sajnos ki kell bírni azt, hogy ezt most nem látjuk. A többi táborral közösen már elértük azt, hogy megszüntették a kötelező buszoztatást és a kötelező szurkolói kártyát. Hiszek abba, hogy előbb-utóbb ezen is változtatni fognak, ugyanis nem hiszem, hogy senkinek nem szúrja a szemét az, hogy a nézőszám folyamatosan csökken a régi stadionhoz és a Puskásban játszott meccsekhez képest, de még tavalyhoz képest is a csapat gyönyörű menetelése és a mindenféle meccsre hívó kampány (családbarát programok, nyereményjátékok...és akkor az ilyen kártya adta lehetőségeket mint pl. az olcsóbb tankolás stb. még meg se említettem) ellenére is. Bőven 15ezer fölött lenne normális esetben az átlagnézőszám és az átlagnál komolyabb presztízsű meccseken full teltház. Ehhez képest bő másfél év után teltház még sose volt (nem, még a Chelsea és az Újpest elleni meccsen se hiába mondták azt, tv-n keresztül lehetett látni mindkét meccsen itt-ott az üres székeket minden szektorba, az nem teltház) az átlagnézőszám pedig jóval kevesebb mint a korábbi évekbe. Nem tudom meddig tudják még csinálni, hogy egy meccsre az egyik csapat szurkolója odamegy a pénztárhoz, illedelmesen kér egy jegyet és megveszi, addig ugyanarra a meccsre a másik csapat szurkolójának ennyi és ilyen regisztráción kell átessen, hogy bemehessen. Előbb-utóbb ebbe bele kell, hogy bukjanak és befogunk jutni a stadionba! És majd büszkén fogom elmesélni több tíz évvel később az unokámnak, hogy mi okból nem voltam ott a stadionavatón és miért nem láttam élőbe a 2016-os bajnokavatást.

Kicsit hasonló szituáció volt évekkel ezelőtt a Dinamo Zágráb szurkolóinál is. Ők is bojkottáltak és idén tértek vissza 5 év (!!!) után amikor végülis megbukott az elnökük. Mi is így fogunk visszatérni nagyon büszkén (azért remélem nem kell még ennyit várni rá) és akkor elhallgattatjuk a vezetőséget mert látni fogja mindenki, hogy alaptalan rágalmazás volt minden amivel mocskolt minket évekig.

Azon, hogy szerinted a tetteim alapján nem vagyok fradista csak mosolyogni tudok. Átéltem én sok mindent a 14 év alatt mint fradista így ezt a mondatot aki ismer kicsit se tudná komolyan venni.

2016. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!