Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért elterjedtebb a foci...

Miért elterjedtebb a foci mint a kosár?

Figyelt kérdés
Miért fociznak többen a kosárlabdát utálva?

2016. febr. 10. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik oka azért mert a focit bárhol bármilyen körülmények között lehet játszani legyen az füves pálya, homok, salak, terem, vagy akár beton, szinte bármilyen labda jó hozzá és kaput se nehéz csinálni, elég csak két fadarabot letenni valahova kinevezve kapunak. Azért ez a kosárra nem mondható el, nem tudsz akármilyen labdával kosarazni akármilyen helyen. Oda megfelelő körülmények kellenek. Gondolom ezért is a legnépszerűbb labdajáték mert ez miatt a legtöbben inkább focizni kezdenek. Én szerettem gyerekként kosarazni, de az udvarunkba, vagy a haverok udvarába nem volt olyan hely ahol normálisan kivitelezni lehetett volna, ezért is fociztunk állandóan, hol a betonos, hol a füves részen.

A másik ok szerintem az, hogy mivel a focit az ügyetlenebb testrészünkkel játsszuk viszonylag nagy területen ezért sokkal látványosabb a legtöbb ember számára mint a többi sport.

2016. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Talán szerintem azért is elterjedtebb, mert valamilyen szinten egyszerűbb is. Egy 3 méteres kapuba könnyebb lábbal bejuttatni a labdát, mint egy X méter magasan elhelyezett kosárba beledobni. De lehet ezt csak azért mondom, mert elég sokat fociztam életem során. :D
2016. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az amerikai gettókba, a feketék közt nagyobb hírnek örvend a kosár. Amúgy itthon a focinak sokkal nagyobb tradíciói vannak, és sokkal jobb sportág is (félve írom le), erre az előző válaszolók már adtak magyarázatokat... meg nem hiszem, hogy ezt annyira magyarázni kéne. A foci valahol egyszerű, mégis baromi látványos, komplex. A kosárral ellentétben. Én nem mondom, hogy rossz a kosár, elég komoly sportággá kinőtte magát, de nekem inkább az zavaró, hogy sokan megkérdőjelezik a foci első helyét, főleg a csapatsportok/labdajátékok kategória körében, ellentétben azzal, akik tovább istenítik, meg csinálják. Persze, van akinek ez, van akinek inkább az, de azért ha kicsit objektíven próbáljuk nézni, azért nem meglepő, hogy a foci lett a legnépszerűbb, főleg ebben a két kategóriába.
2016. febr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!