Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy egyre rosszabb a foci?

Figyelt kérdés
Ma már csak két klasszis játékos van, Messi és C Ronaldo, körülöttük forog minden, talán még Neymar aki agyon van sztárolva. De másról hallani sem lehet, míg régebben több klasszis jó játékos volt. A csapatok egyre rosszabbak. A VB-k, EB-k színvonala is egyre rosszabb és egyre több a divat majom játékos és egyre többen vannak akik beképzeltek, a legtöbben a semmire. Klubhűség olyan már nem létezik, tíz éve még létezett. Ma már egy játékos max három évet húz le egy csapatban, nagyon kevesen vannak már akikben még ott van a klubhűség. Ez azért is lehet mert már nincsenek klassisok a két említett emberen kívül. Miért van ez? És évről évre egyre rosszabb.

2016. febr. 12. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég sok dolog így, próbálok mindre írni.


Az hogy Messi és CR a két kiemelkedő játékos ez igaz, de ez egyrészt annak köszönhető,hogy a média igencsak őket sztárolja, másrészt annak, hogy azért tényleg különlegesen jó játékosok. De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a többiek gyengék lennének. Rengeteg klasszis van a mai fociban, Messi és Ronaldo közölük is kimagaslanak. Nem tudsz olyan korszakot mondani, amikor sokkal több játékos számított volna a világ legjobbjának, és hasonló szinten játszottak volna. A valaha volt legjobb focistáknak tartott játékosok(Pelé, Maradona, Cruyff, Beckenbauer, Puskás) is mind külön korszakokban játszottak.


A színvonalat nem látom csökkenni, inkább úgy gondolom hogy a növekvő eredménykényszer és gazdasági befolyás miatt a játék egyre inkább eredménycentrikus lesz, egy csapat szerez egy gólt és beáll védekezni, az ellenfél meg próbálja feltörni a falat, a meccsek hasonló forgatókönyv szerint zajlanak, és túlságosan is védekező a játék stílusa. Ma már lényegében csak 3-4 támadó szellemű játékos van egy kezdőcsapatban, nem is olyan régen volt 5-6 is.


A divatmajmok és a beképzelt játékosok pontos képet adnak a korunk fiatalságáról, illetve a gazdag emberek mentalitásáról, viselkedéséről. Ez nem a foci problémája.


A klubhűség hiánya szerintem is érezhető, a probléma az, hogy erről sem a játékosok tehetnek, hanem pl az újgazdag vagy nagy múltú, de a jelenben költekező, pazarló klubok akik minden évben lecserélik a fél csapatukat, ezért feleslegesen nagy játékosmozgás van a piacon. A másik meg hogy van olyan eset is, ahol a klub nem bánik megfelelően az ikonjaival (pl Casillas elküldése a Realtól)


Összességében úgy gondolom hogy a foci nem egyre rosszabb, ugyanannyi kiváló játékos van, de a modern világ hozadékai, például a gazdasági érdekeket előtérbe helyező szemlélet rontja a játék élvezhetőségét és a labdarúgás körülötti környezetet.

2016. febr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Igen, mert a FIFA megvette az Aranylabdát, és sz*rrá sztárolják ez által, meg a média által is őket, mert iszonyat nagy érdekük van ebbe. Igen, ezért hiszed, hogy csak ők a klasszisok. Már majdhogynem magad is elhiszed. Pedig te is leírod, ők agyon vannak sztárolva, másról hallani sem lehet.


Amúgy néhány klasszis: De Bruyne, Robben, Benzema, Ibrahimovic, Aubameyang, Lewandowski, Müller, Douglas Costa, Özil, Dybala, Pogba, Modric, Bale, Koke, Griezmann, Godin, Kompany, Busquets, Iniesta, Suárez, Higuain, Mkhitaryan, Reus, Kroos, Hazard, Di Maria, Rooney, Thiago Silva, Mahrez, Harry Kane, Dele Alli, Leroy Sané... csak így fejből.

2016. febr. 14. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, sejtettem én is, hogy a média őket nyomja és más sem létezik. Ez nagyon idegesít engem, régen nem volt ez.
2016. febr. 14. 19:43
 4/8 anonim válasza:
52%

NEM.


A Fradi lesz a bajnok!!

2016. febr. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Adom a véleményeiteket, annyit még hozzá tennék, hogy ÉN az egyéniségeket hiányolom, akikből régen sokkal de sokkal több volt. Ma már a csapatjáték a legfontosabb, a csapatérdek fontosabb mint az egyéné aminek azért van látszata, vegyük például egy ilyen kirívó példát: Cristiano Ronaldo annak idején az MU óriási EGYÉNISÉGE volt, olyan stílusban játszott ahogyan senki más a világon, szinte nem is passzolt, nekem óriási kedvencem volt, jó volt nézni! DE ennek a hátránya az volt, hogy kevés gólt lőtt, szemben a mai CR7-tel aki évek óta szórja a gólokat, igazi csapatember lett.


Manapság tehát szerintem hiányzanak a fociból azok a játékosok, akik kicsit "maguknak" játszanak és szórakoztatják a futball-szimpatizánsokat.


Cristiano játékán kívül imádtam Ronaldoét, Robinhoét, Zidanét, Ronaldinhoét, de idesorolhatnám akár az összes topcsapat csatárjait is (Del Piero, Trezeguet, Raúl, Shevcsenko stb stb stb ... végtelen a lista :D ) és hogy magyar játákost is említsek, Dzsudzsák PSV-s éveit csodáltam, igazi példaképem volt, élmény volt nézni a játékát, nekem örök emlék marad például az Ajax elleni meccse.

2016. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
CR mióta lett csapatjátékos? :D :D
2016. febr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mióta lövi a gólokat a csapatának és nem magának játszik
2016. febr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
cr egy kaka egy hisztis hiszti kriszti :) :) ha befejezi a focit amit reméljük hogy minnél hamarabb, iszákos lesz, és éjszakánként miközben bedrogozott állapotban van, meleg-bárokban fogják az arcába csapkodni a nemiszervüket más férfiak... :)))
2016. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!