Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért volt az 1950-es években...

Miért volt az 1950-es években annyira jó a magyar futball? Mi volt már ami most nincs meg benne? Bármilyen összetevő érdekel.

Figyelt kérdés

2016. márc. 17. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Az eronlet es a hozzaallas a ket kulcs pont szerintem. Nem tudnak futni, es emelle meg rohadtul flegmak is a jatekosok, nincsen bennuk alazat, mintha ok tennenek szivesseget, hogy fociznak.
2016. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azon felül, amit az első írt, akkor még nem hatalmas pénzekért fociztak, hanem sportszeretetből.
2016. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jó de ezek minden országra igazak akkor és most.

Tehát mi az amiért akkor olyan jó csapat volt?

2016. márc. 17. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Az 1950-es években sem volt "jó" a magyar futball, csupán volt egy kiemelkedő generációja annak. Emellett fontos hogy a játékosokat összekötötte a nacionalizmus (szovjet elnyomás), a hazaszeretet és a barátság. Ez ma már sokkal kevésbé dominál, de ez nem negatívum, csak más. És persze Sebes Gusztáv is kellett, a zsenialitásával együtt.
2016. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Jó de ezek minden országra igazak akkor és most. "


Nem, nem igazak. Mondj meg egy masik orszagot ahol ilyen senkihazi flegma modon fociznak. Ha megnezed a vilagranglista 120. helyezett afrikai csapatot a szerencsetlen egy labdat nem tud atvenni de kuzd 90+30 percig ha kell es a belet kifutja. A magyar 60 perc utan mar csak setal meg alibizik, es melle a tobbseg rohadt bena is. Ez nem jo kombinacio. A tobbi bena valogatott legalabb kuzdeni tud, mi meg azt se. Ez is a vilag hetedik csodaja hogy kijutottunk az EB-re...Aki latta a meccseinket es tudja az elozmenyeket az erti mirol beszelek. Kint voltam majdnem az osszes hazai meccsen, minosithetetlen amit ezek a focistak eloadnak, a foszar Szalaival es Dzsudzsakkal az elen. Mennybe mentek ezek a nyomorekok hogy a Feroer szigeteket legyoztuk 2-1re! A Feroer szigeteket, erted? Ahol egyetlen egy profi focista nem volt a palyan naluk, hentes volt a kapus, es postas a kozepcsatar. Finnek, gorogok ellen is szegyenteljesen jatszottunk. Nincs meg egy orszag ahol ilyen szar a foci, mert mondom, ahol nem tudnak ott legalabb kuzenek, de mi meg azt se tudunk.


Visszaterve a kerdesedre, volt egy kiemelkedoen tehetseges generacio annak idejen, ehhez hozzaadodott az alazat es a jatek szeretete, megvolt a jo kombinacio!

2016. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jó de én úgy értettem hogy ha akkor megvolt az alázat most is meglehetne. Ha akkor volt egy tehetséges generáció most is meglehetne.

Ha ez így van akkor meg olyan mintha csak a szerencsén múlt volna.

Akkor is leejthették volna a focit és alibizhettek volna.

Mondván, hogy ennek a komcsi hatalomnak én nem teszek semmit. De pont nem ez volt.

És most meg mondhatnák hogy ennyi stadion épül, ennyire támogatják a focit, hát mutassuk meg hogy nem véletlenül.

De nem ez történik.

Szóval logikát ne keressek?

2016. márc. 17. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ötvenes években a magyar edzők megújították a világ labdarúgását a visszavont center szerepkörével (betöltötte az Öreg, vagyis Hidegkuti Nándor), ezzel megbontva az ellenfél védekezését. Ha jól tudom, ezt hívták W-formációnak, miután elterjedt.

Akkoriban még nem áramlott így az információ, nem tudták videófelvételek tömkelegét elemezni a lehetséges ellenfélről, így az ilyen húzások jóval váratlanabbul érték az ellenfeleket, mint manapság.


Egy másik példa erre a védekezésben az olasz catenaccio vagy a "svájci retesz", amelyek sokáig szinte feltörhetetlennek bizonyultak.


Természetesen mindehhez kellettek zseniális játékosok is, plusz kellő alázat, elszántság, sikeréhség és önbizalom is, ami mind megvolt.

2016. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!