Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A kapus kézből kirúgásából...

Gyömrő-Molnár Béla kérdése:

A kapus kézből kirúgásából érvényes-e a gól?

Figyelt kérdés
Védés után a kapus kézből kirúghatja a labdát kis- és nagypályás fociban, míg futsalban kidobja. Ha a labda az ellenfél kapujába jut, érvényes-e a gól? Annyit tudok, hogy nagypályán kirúgásából érvényes gól szerezhető, de nem tudom, hogy védés után kézből, ill. kispályán is így van-e.

2016. ápr. 12. 13:56
 1/8 likebike ***** válasza:
Nagypályán kézből rúgva is ér,futsalban termeszetesen nem ott le kell tenni a foldre a labdát.Vagyis en így tudom.Dobva is érhet futsalban ha egy mezőnyjátékos beleér.
2016. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érvényes, mivel a labda játékban volt, nem játékba hozza, mint a kirúgásnál. Bár bedobásból is el lehet érni szabályos gólt más játékos labdába érése nélkül (az Aston Villa klasszikus öngólja például: https://www.youtube.com/watch?v=WTzO4nhUBXs )
2016. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Futsal esetében kidobás van, ott úgy tudom nem ér a dobott gól. Kis- és nagypályán ezek szerint ér kézből kirúgva is, mivel már játékban volt a labda.


Bedobásból közvetlenül pedig gól nem, de öngól szerezhető! Ez jó, mindig tanul az ember. ;-)

2016. ápr. 12. 16:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Megadták ezt az öngólt, így valószínűleg kicsit hozzáért a kapus. Sajnos ez a videón nem jól kivehető.
2016. ápr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kézből kirúgja úgy ér, mivel a labdába belerúgott, lényegtelen hogy kézből vagy földről, tehát kvázi berúgta a labdát. A videón valószínűleg hozzáért a kapus, ugyanis a labdarúgás első számú szabálya hogy gól csak a labda lábbal, fejjel, testtel a kapuba való juttatással érhető el. A kéz használata, illetve a dobás minden esetbe kizárja a szabályos gólt, mivel magának a sportnak az értelmét veszi el. Ahogy a kézilabdában sem lehet berúgni a labdát a kapuba, úgy a fociban sem lehet bedobni.
2016. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát aranyszabály az, hogy csak az a gól érvénytelen, amit kézzel juttattak a kapuba. Ha utoljára nem kéz érintette, akkor mindig érvényes a gól. Természetesen kivéve a kapus védése esetén ha kézzel beleér. Igaz?
2016. ápr. 13. 10:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Természetesen, ő bárhol és bármikor hozzáérhet kézzel a tizenhatoson belül - kivéve a hazaadás esetét.
2016. ápr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mogyika16 válasza:
Öngól lehet kézből. Sok baki-összeállításban látni, hogy a kapus a kidobás műveletét elrontja, és a saját kapujába dobja a labdát. És szerintem, ha egy saját játékos az oldalvonalról dobja a saját kapujába, annak is gólnak kéne lenni... különben mi jönne? Szöglet? De ebben nem vagyok biztos.
2019. dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!