Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek hagyjam abba,...

Szerintetek hagyjam abba, vagy valahogy tudnék még fejlődni és egy kis önbizalmat szerezni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már több mint négy éve kosarazom (ez lesz az ötödik) Nagyon nem szeretem, hatalmasok az elvárások velem szemben, a csapatban is kiközösítettek, úgyhogy rettegek az egésztől. Olyan szinten, hogy majdnem elsírtam magam amikor iskolai sorversenyen labdavezetésnél dupláznom kellet. Végig rettegtem, hogy el fog gurulni a labda, elrontom az egész csapat munkáját.

Tényleg nem látok kiutat. Az edzéseken tuti nincs nálam rendben valami, konkrétan félek megszólalni, megmozdulni, sőt mikor iszok azon gondolkozom, hogy nem fognak-e kinevetni, amiért recseg az üvegem. Bemelegítésnél ha dobálunk bocsánatot kérek amiért fejbedobtak (mert a labdájuk útjában voltam) anyáékkal nem tudok róla beszélni, mert ő magyar bajnok kosaras, a nővérem meg kétmilliós amerikai város napilapjának a címlapján szerepel, mert 64be jutatta az egyetemi csapatot. Ilyen családdal persze mindenki sokkal többet vár tőlem, de ha megszakadok sem leszek fele olyan jó sem, mint bárki más a csapatból.

Az az én kérdésem, hogy mit tehetnék? Edzésen gyakorolni sem tudom ami nem megy mert nagyon félek, hogy kinevetnek amiért én még nem tudom megcsinálni. Hol/hogyan tudnék fejlődni, gyakorolni? Edzésen egészen biztos, hogy nem fogok.

Ami még fontos rólam: centert játszom, labdát vezetni nem tudok, soha nem indulnék el labdával a kezemben. Lepattanókat úgy-ahogy szedeketem, gólt dobni nem tudok, mert félek, hogy rádobok és nem megy be. Néha rádobok, de akkor is csak ilyen 5/2 megy be. Szerintetek mit csináljak?

Bocsi, hogy hosszú és érthetetlen:(



2016. ápr. 13. 22:29
1 2
 1/13 *Glissade* ***** válasza:

Szia!


Tudom, hogy nem vigasztal, de pontosan jártam már régebben én is hasonlóan!

Nekem azt tanácsolta az egyik edző, hogy több önbizalmat, tegyek bele többet és gyakoroljak!

Majd jó lesz. :)

Neked is ezt tanácsolom. Bár én nem tudtam betartani...


Egyrészt: Szét szaggatott a megfelelési kényszer.

Letörte az önbizalmamat az, hogy nem tudtam megfelelni.

Emiatt rosszabúl teljesítettem, nem fejlődtem... ezért a csporttársaim is elkezdtek kiközösiteni.

Végül jöttek a sérülések...

A legnehezebb az volt, hogy pont az a sport tett olyan boldogtalanná, ami annak idején féktelen örömet okozott.


Ha jól vettem ki a szavaidból, te is abban a cipőben jársz: amiben én annak idején!


Egyrészt ne várd el senkitől, hogy megértsen téged! Nem fognak! Egyedül kell megbirkóznod vele.


Másrészt jegyezd meg: Ha te nem bízol önmagadban más sem fog benned!


Harmadrészt: Nem ér annyit semmi, hogy tönkre menj benne!


és ne gondolkozz a végben, ha más csapatban folytatod, célt váltasz, újratervezel... attól még te ugyanúgy kosárlabdás srác maradsz! Jogodban áll választani, dönteni saját céljaidról.

Amit eddig elértél soha senki el nem veszi tőled!

2016. ápr. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vannak céljaim, a kosarat azt nem igazán szerettem soha. Nem akarok kapcsolatba kerülni a kosárlabdàval soha többet
2016. ápr. 14. 07:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Elmondom mi a legnagyobb probléma: másoknak akarsz megfelelni és irreális nagy elvárásokat csinálsz magaddal szemben. Emiatt van, hogy félsz egy esetleges kiröhögéstől, mert célul egy nagyon magas szintet tűztél ki, amit most lehet még nem tudsz elérni.

Ettől viszont nem kell egyből abba hagynod a kosárlabdát, mert, ha rendbe rakod magadat lelkileg, akkor a kosárlabdába is simán lehetsz olyan jó, amilyen célt tűztél ki magadnak. Ahogy mondtad nagy rajtad a nyomás, mert anyud profi kosaras volt + a nővéred is az. Emiatt te egyből ugyanezt a szintet akarod elérni és, ha nem éred el akkor egyből haszontalanak érzed magadat, stb. Rakd alacsonyabbra azt a lécet, amit meg kell ugornod. Kezdetnek legyen annyi, hogy önbizalmat szerzel.

Mondod félsz, hogy ügyetlen leszel, stb, ha hozzád kerül a labda. Ezen legjobban úgy tudsz változtatni, ha eddzel. Mivel félsz, hogy kiröhögnek a társaid, így magánedzést ajánlok neked. Beszélj az edzővel vagy keres valakit, aki foglalkozna veled a szabadidőben a rendes edzésed mellett. A gond, hogy annyira félsz egy esetleges kiröhögéstől, ami nagyban befolyásolja a teljesítményedet. Ezen tud segíteni a magán edzés, ahol nem lesz meg ez a stressz faktor, emiatt jobban is tudsz fejlődni. A jobb fejlődéstől meg önbizalmad nő, amitől csökken majd a stressz a vállaidon a rendes edzésen.

Fontos viszont, hogy még véletlenül se anyudat kérd meg, mert az megint növelné a stressz faktorodat! Vagy a jelenlegi edződet kérd meg vagy keress egy másik edzőt, aki külön is foglalkozna veled. Csoportos edzésnek az a hátránya, hogy nem tud mindenkivel ugyanúgy foglalkozni az edző, így lehet te is egy csiszolatlan gyémánt vagy, csak nincs az edződnek elég ideje megcsiszolni téged.

Szóval fel a fejjel és fogad meg a tanácsomat és gyakorolj még külön valakivel. Nem szégyen ez mielőtt ettől is elkezdenél parázni. Szóval mindent bele, bármi van hasonló témában (nem annyira technikai kosaras témában, mert sajnos nekem nem adatott meg, hogy tudjak menni valaha is kosárlabda edzésre) nyugodtan keres meg privát üzenetben.

2016. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 *Glissade* ***** válasza:

Valóban úgy érzed, hogy semmi nem köt a kosárlabdához?

Nem okoz örömöt, nem akarod csinálni?

2016. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán
2016. ápr. 14. 17:31
 6/13 *Glissade* ***** válasza:

Mihez lenne kedved?


Mit veszítesz, ha abba hagyod a kosárlabdát?

Más csapatban jól éreznéd magadat?

2016. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 loresztosz válasza:
Az élet igazságtalan és ez ellen nem tehetünk semmit csak azt hogy elviseljük...
2016. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Leginkább a töri és az írás érdekel. Magamnak már írtam pár történetet, törit nem nagyon tudom plusszban csináltatni itthon, arról inkább csak olvasok. Most humánus tagozatos gimiket keresek a városban, sőt már szerintem találtam egy viszonylag jót is, csak még kell küzdenem kicsit, hogy fel is vegyenek. Újságíró/szerkesztő szeretnék lenni, nyáron elvileg mehetek is újságírótáborba:) ezt most csak azért írtam ide, mert a harmadik válaszoló kérdezett ilyesmit és mert nem csak rinyálok, hogy mit nem csinálok, hanem van tervem, hogy mit tudnék kezdeni magammal, ha ez a hajó végképp elúszik...
2016. ápr. 14. 22:25
 9/13 *Glissade* ***** válasza:
De e-melett tudsz sportolni is.:)
2016. ápr. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Miért nem mondhatnád el otthon? Lehet, hogy ez egy kosaras család de neked nem jött össze ennyi.
2016. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!