Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » "Bűn" több csapatnak szurkolni?

"Bűn" több csapatnak szurkolni?

Figyelt kérdés
Amit tudni kell, hogy kiskorom óta, már kb. 10 éve szimpatizálok a Ferencvárossal, a Borussia Dortmunddal és a Manchester Uniteddal. A Fradi meccseire rendszeresen járok, és a másik két külföldi együttes meccseit is rendszeresen nézem, nem bírom ki, hogy ne nézzem a meccseiket, a múltkor mégis megkaptam, hogy én divat szurkoló vagyok (amit már csak azért sem értek, mert sem a United, sem a BVB nem az a csapat jelenleg amelyik sorra nyerne minden kupát) a Fradi pedig hosszú idő után lett ismét Magyarország meghatározó csapata. E 3 klubnak köze sincs egymáshoz, más országokban játszanak, tényleg akkora probléma lenne, ha én mégis szeretem mind a 3-at? Ti nektek mi a véleményetek erről?

2016. ápr. 14. 21:39
 1/8 gnoomage ***** válasza:
Mit érdekell, vagy mások döntik el te mit csinálhatsz? Neked megvan az indokod(aminek az is elég az, hogy "mert") és kész... Aki meg azt mondja, hogy emiatt te csak divat szurkoló vagy elmehet vissza a barlangjába...
2016. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legalább annyira, mint több áruházlánc hűségkártyáját használni...
2016. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyira bírom ezeket a 10-16 éves kis taknyokat, akik itt Magyarországon a TV előtt ülve eljátsszák, hogy mégis mekkora szurkolók, esetleg még hivatkoznak is arra, hogy ő nekik csak a Real, és ők jóban-rosszban kitartanak és sose változik a kedvencük. Persze. Itthon a TV előtt egy fogyasztó vagy, aki szórakozásként nézi a sportot és szimpatizál adott klubokkal. Nem a liverpooli munkásosztály tagja vagy, aki identitásszerűen kötődik a szeretett klubjához. Egy egyszerű szimpatizáns. Akinek annyi köze van a klub szurkolói magjához, akik minden meccsen ott vannak és énekelnek, gyülekeznek, sőt még a vendég meccsekre is utazgatnak, mint Hófehérkének a patyolathoz. Itthon a TV előtt ülve tökmindegy kinek szurkol, kivel és mit mártírkodik, úgyis csupán a saját szórakozására teszi, az unalmas életébe való színvivés céljából. Amúgy a divatszurkoló fogalom nagyon nem ezt fedi le... másrészt, a Realosok/Barcások nagy része alapból divatszurkoló, ugyanis a jól csengő brand miatt választották a csapatot, mert van egy rakás kupájuk, világsztárokkal teletűzdelt keretük, brutális eredménysoruk, folyamatosan esélyesként indulnak egy nagy tornán és szinte mindig eredményesen is zárnak. Ha ezek nem lennének tudod hol lennének ezek nagy realosok? Sehol. 10 éve szimpatizálsz a Dortmunddal? 10 éve a Dortmund konkrétan sehol sem volt. Egy tök közepes Bundesliga csapat voltak. A Manchester United pedig évek óta szenved. A sok birka, valódi divatszurkoló kis realos/barcás pedig ezen élezi a nyelvét, hogy "hú megint kikapott a United, ezeken még a Jézus Mária se segítene"... nyomják a pöffeszkedő, cinikus dumájukat, mint ha az ostoba fejükkel nem választhatnának akármilyen csapatot.... büszkék magukra, hogy a TV előtt ülve, ők a sikeresebb csapatot választották, és most ők állnak a győztes oldalon. Az ilyen embereknek fingjuk sincs a szurkolásról.


Amúgy én is pont Manchester United és Borussia Dortmund drukker vagyok :D. Bár, a magyar csapatokat nem szeretem, nem nézek kb. egyáltalán magyar focit, visszataszító a közege.

2016. ápr. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy rengeteg közös van a Manchester Untiedbe és a Borussia Dortmundba. Elég hasonló az identitásuk, hogy ha valakinek szimpatikus az egyik, akkor magától értetődő, hogy a másik is az legyen, legalább egy picit. Itt Magyarországon gyakorlatilag nincsenek is szurkolók... vannak unatkozó divatszurkoló taknyok, akik a választott sztárgárdájukkal akarnak reprezentálni, vannak unatkozó huligánok, akik azzal tudják csak kiélni magukat, és valami életcélt találni a céltalan életükbe, hogy vandálkodnak, vannak szimpatizánsok, akik kulturált módon, szórakoztató, a mindennapi teendők elől való kikapcsolódásként élik meg az egészet. De valódi, szurkolói rétegek, már egyre-egyre ritkábbak, gyakorlatilag nem léteznek. A Liverpoolnak, pld. pont azért is említettem ez az együttest az előző kommentembe, egy nagyon komoly szurkolói tábora van, ők valódi szurkolók, nem véletlen szerződött oda Klopp, akinek nagyon szoros a kapcsolata a szurkolókkal. A Real stadionjában többször is említik, hogy nincs igazi buzdítás, csendesek a mérkőzések. Az egy divatcsapat, egy sztárcsapat, annak azért szurkolnak az emberek, amiért a Mercedest vagy a Ferrarit is megveszik. Az ő fogyasztói kosarukhoz ez tartozik, ez azt az illúziót adja nekik, hogy ők ezekkel a termékekkel többé válnak, mivel ezek a termékek a részükké lesznek. Ezzel akarnak felépíteni egy személyiséget, egy identitást maguknak, de az egész egy nagy hazugság. De már elkanyarodtam kissé, a lényeg, hogy ennyit a divatos, sztárcsapatokról.
2016. ápr. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3. És 4. Válaszoló: igen, én is pontosan igy gondolom, a Dortmund kiskoromban 9-10 éves koromban éppen az ott lévő hangulat miatt fogott meg, míg a Manchester Unitednál szintén a közeg fogott meg, illetve az angol futball egésze.. Azóta ez a két külföldi klub volt mindig is a klub, amit szeretek és követek, nem érdekel ha pl. A Bayern 5-öt rúg nekik, nem fordulok el tőlük, a United pedig ugyan ez..lesznek ők még meghatározó együttes Európában. Ami pedig a Fradit illeti az csak úgy szinte ösztönes jött.. Emlékszem kb. 9 éves voltam mikor volt egy Fradi - ujpest meccs..édesapám újpest szurkoló volt, meg a testvérem Fradi szurkoló, és annak ellenére, hogy ott akkor az újpest nyert mégis a Fradi fogott meg igazán, pedig akkor még nem is tudtam, hogy az ország legsikeresebb csapata és ehhez hasonlók.. És ezért nem értettem, hogy engem miért divatszurkolóznak le azért, mert több csapattal szimpatizálok..
2016. ápr. 15. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 05:45

Elég ironikus ezt hallani mert a United a 20 éves sikerkorszaka alatt a világ legnépszerűbb klubjává nőtte ki magát és még ma is a 2. helyen áll (Barcelona után). Mindenesetre én Real Madrid szurkoló vagyok, nem szimpatizáns. 9 éve érzek, sírok, örülök együtt a csapattal, a mai napig könnyezek ha meghallgatom a csapat himnuszát. De tudnék olyan Barcelona szurkolókat is mutatni akik 2005 óta támogatják a csapatot, abból az időszakból amikor Messi pl még a fasorban sem volt..

Való igaz hogy rengeteg a retek divatszurkoló ennél a két csapatnál, de kérlek ne általánosíts ebből kifolyólag, mert mindkét csapatnak van egy néhány ezres (Barca 2-3, Real 4-5) komoly és igaz tábora, akik valóban szurkolónak nevezhetik magukat. Az meg hogy nem élhetünk Spanyolországban nem hiszem hogy számít bármit is. Ha Madridba születtem volna akkor folyamatosan járnék és szurkolnék, így ezt néhány alkalomtól eltekintve csak a TV elől tudom megtenni. De ennek ahhoz nincsen köze hogy mennyire vagyok szenvedélyes vagy szenvedélytelen, csupán ahhoz hogy mely országba születtem.

2016. ápr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 06:16

Szerintem nem a csapat tehet róla hogy nagyon korlátozott számú jegyeket adnak el az ultráknak (maximum 1000-2000 darab, egy 80000 ezres stadionban), nem a csapat tehet róla hogy rengeteg ázsiai turista látogatja a meccseket, és nem a csapat tehet róla hogy a spanyol bajnokságban negyed annyi hangmikrofon van kirakva mint az angoloknál. Utóbbiban azt is hallani ahogy a hálóba csapódik a labda. Természetes hogy a szurkolókat is hangosabbnak hallod.

2016. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos lecsukhatnak érte.
2016. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!