Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Röplabdában mikor ki szervál?

Röplabdában mikor ki szervál?

Figyelt kérdés
Ez tudom, hülyén hangzik, de annyira elegem van már belőle, hogy sose tudom, kinek kell adni a labdát, és mindenki ki van rám akadva >< Szóval, mi alapján kell eldönteni hogy mi vagy az ellenfél szervál-e?? Nem értem ><

2016. ápr. 20. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
wikipedia röplabda
2016. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Írj és kérdezz bármit, elmesélem..:D
2016. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Forgásrendszer van. Az első csapat hat játékosa feláll, és a jobb hátsó kezdi. Amint elveszti az első csapat szervát (azaz az ellenfél szerzi a pontot), az második csapat jobb hátsó játékosa következik. Mindig az a csapat szervál tehát, amelyik a pontot szerezte a szervát megelőzően. Amint az első csapat nyer pontot, akkor ismét ők jönnek, de már nem az a játékos aki legelőször szervált. Ekkor lép érvénybe a "forgás" ami azt jelenti hogy a legutóbb szerváló játékos eljön a jobb hátsó posztról, és közép-hátra megy. A közép-háton lévő játékos bal hátra megy, a bal háton lévő játékos bal előre, a bal elől lévő játékos közép-előre, a közép-elől lévő játékos jobb-előre, és végül a jobb-elől lévő játékos belép jobb hátra, hogy ő következzen a szervában. Tehát tulajdonképpen egy körmozgás történik.

Kiemelem még egyszer hogy forogni akkor kell ha az ellenfél szervájából szerez pontot a te csapatod, így ti szerváltok. Előtte azonban forogni kell.

2016. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. ápr. 21. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!