Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ki lövi a legtöbb gólt kézilab...

Ki lövi a legtöbb gólt kézilabdában?

Figyelt kérdés
Én beálló leszek kézilabdában, és kíváncsi vagyok, hogy a szélsők, beállók, vagy lövők lövik a legtöbb gólt? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.

2016. máj. 8. 20:26
 1/8 theweeknd válasza:
aki gyors és ügyes, most egy védő is lőhet több gólt, mint egy beálló..
2016. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jellemzően az átlövők lövik a legtöbb gólt, utána pedig a szélsők és az irányító, de ez meccsenként változik, vagy akár csapatonként van ahol mondjuk a szélsők világklasszisok, az átlövők pedig csak átlagosok, ott nem ők lesznek a gólgyárosok.


A beállósok inkább a fal mozgatásában, a rések nyitásában, a védelem megbontásában jeleskednek, de ez persze nem jelenti azt, hogy nem lőhetnek gólt, de nem ez az elsődleges feladatuk.


Viszont ne feledd, hogy a kézilabda csapatsport, egy beállós lehet, hogy 1 gólt sem lő egész meccsen, mégis szakmailag az egyik legfontosabb ember, mert ő tudja a többieknek megteremteni a helyzetet.

2016. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Meccsről meccsre változik.

Attól függ milyen képességűek a játékosok, milyen taktikát játszanak és hogyan viszonyul egymáshoz a két csapat a fentiek tekintetében.

2016. máj. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Stilustól is függ, pl. a németek szélekről dobják a legtöbbet, ott arra van kiélezve a játék, pl. Gensheimer, Groetzki, Dahmke. Itt Magyarországon szerintem főleg a lövők dobják a legtöbb gólt, Horvátországban pedig abszolult a lövőkre van kiélezve a játék. Olyan országok, mint Dánia, Svédország, Norvégia ők pl. minden posztot kihasználnak. Amúgy ha amatőr csapatban játszol, ott belenyugothatsz, hogy a lövők dobnak mindig, egyébként a beállók sem játszanak alárendelt szerepet a góllövésben.
2016. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. máj. 13. 16:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Gulldén, mert ő egy állat. :D :(
2016. máj. 14. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is beálló vagyok már egy éve.Nállunk álltalában a 2-esek lövik ,de cseltől függ.Ha beálló vagy azzal kell számolni ,hogy téged vernek a legjobban ezáltal vagy nagyon jó az állóképességed vagy csak tanuld meg "elvezetni "onnan a védőt.Saját tapasztalatból mondom ,hogy az egyik leghatásosabb ha néha ball néha jobb kézzel lősz kapura helyzettől függően.
2016. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egyértelmű:az aki a legjobban céloz! :)
2016. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!