Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha vannak itt FC Bayern...

Ha vannak itt FC Bayern München szurkolók, csak annyit hogy miert szurkoltok ennek a klubbnak?

Figyelt kérdés
Ertelmes valaszokat varok
2016. máj. 11. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Talán első futball emlékem még 2000-ből az EB-ről, mikor is a Németek játszottak a Románok ellen. Emlékszem annak akartam szurkolni, akinek jobban tetszett a meze. Mivel a fehér színt nem különösebben kedveltem ezért a románoknak akartam szurkolni, mert ők sárgában játszottak. De már akkor tudtam, hogy magyarként a keleti szomszédainkat inkább utálni kell. Na így esett a választás a németekre. Kb. azóta(5 éves koromtól) lehetek német szimpatizáns természetesen a magyarok mellett. Ez kihatott nálam a klubfocira is, s már kis kölök koromban szerettem a Bayern Münchent. De! Emellett nagyon bírtam a Werder Brement is, mert ott játszott kedvenc játékosom, Miroslav Klose. Aztán, ahogy nőttem fel és kezdtem egyre jobban megérteni a focit és a mögötte álló dolgokat is még inkább vonzott a Bayern. Nagyon jó játékosok fordultak meg ott az évek során, s most is remek képességűek vannak ott. És nem hogy csak jók, hanem sportszerűek is, ami nálam rendkívül fontos tulajdonság. Vélhetően ezért is ragadtam le a német kultúránál, mert nagyon bírom a fegyelmezettségüket az egész ország mentalitását és hozzáállását a dolgokhoz. Emellett még megjegyezném azt is, hogy a Bayern egy gazdaságilag nagyon stabil lábakon álló klub, ami nálam rendkívül fontos szempont. És azt, hogy pénzügyileg is ilyen erős, azt mind csakis saját magának köszönheti. Remekül fel van építve az egész. Imádom. Nem is tudom hogy, hogyan nem lehet szeretni. :D
2016. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez szep megfogalmazas volt

En bevallom,sokaig nem tudtam donteni egyik csapat mellett,de a bayernben pont ez tetszik meg az egesz klubba amit elmondtal

Egyszeruen,csapatilag ahogy minden evben olyan dinamikusan szereplnek mindig fo eselyes,gazdasagilag is tenyleg nagyon erossek,okos emberek vannak otz,azt is szeretem hogy a fiatalokkal bovitik tobbnyire a csapatot,mindih is ilyen volt a münchen

Egy eros indentitassal,gazdasaggal,minosegi jatekosokkal,edzokkel,szakmai stabbal felruhazott,magabiztos csapat

Es ezek teszik teljesse es sikeresse ezt a klubbot....

Egyszeruen imadom

2016. máj. 11. 17:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha már pénzügyileg stabil német klubról beszélünk, aki kis pénzből, nagy eredményeket ér el, főként a szakértelmének köszönhetően, akkor sokkal inkább a Borrusia Dortmundot érdemes megemlíteni. A Bayern nyáron is közel 90 milliót költött a Dortmund 20-at, de ott vannak rajtuk. A Dortmund focijának, csapatépítésének filozófiája van, remekül kiválasztják a tehetségeket, akik vagy náluk fejezik be, vagy elmennek egy nagyobb klubhoz, a vételáruk sokszorosáért. Nem ritka a saját nevelésű labdarúgó sem. A Bayernnek is nagyon jól jöttek a Dortmundban kiteljesedő focisták, boldogan ellopkodták őket: Lewandowski, Götze... De a Dortmund szerzett helyettük majdhogynem jobbakat, és ennek köszönhetően is, jobbak, mint azelőtt. Egy óriási tradícióval bíró klub, eszméletlen szurkolótáborral, a több mint 80 millió ember befogadására képes stadionjukban elképesztő show-k vannak, minden egyes meccs alkalmával, és természetesen közel teltházas az összes meccs. Németországon belül még talán híresebb is, mint a Bayern (ez annak is betudható, hogy abba a régióba laknak a legtöbben). Nekem ők az elsők, az ő meccseiket, szerepléseiket átélni számomra az igazi szenvedély. Klopp egy emblematikus edző volt, mindig is az marad, ő visszahozta Dortmundba a győzelmet, a sikert, a filozófiát és szenvedélyt. Tuchel meg egy igazi zseni, remek választás Klopp után, vele még sikeresebb lehet a csapat. Bár nekem Klopp marad az örök kedvenc. Magyar játékosok is megfordultak a Dortmundban (Hajnal Tamás, Varga Zoltán). Törőcsik András gyógyulására is felajánlottak egy mezet, amit az egész csapat aláírt, és rajta volt, hogy "Gyógyulj meg Törő". Szerintem ez egy nagyon nemes gesztus, ez a klub nem felejti el a saját legendáit, és az ellenfélt is tiszteli, segíti, adott esetben.
2016. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És nem győzöm hangsúlyozni az elért eredményeiket, jelenleg is a Dortmund a világ egyik legjobb csapata. Pár éve még BL döntőt is játszottak, ugye. Idén nyáron, mint már említettem, 20 milliót költöttek. Meg lehet nézni a riválisok mennyit költenek... a Bayernt már említettem, de Németországban, is messze többet költenek más top klubok (Wolfsburg, Leverkusen), Angliáról meg a többi idegen riválisról nem is beszélve. Angliában egyedül az Arsenal költekezik hasonló mértékben, a Top klubok közül, de az ő esetükben is emberfeletti teljesítmény, hogy mégis ilyen eredményekre képesek, ilyen játékerőt képviselnek. De a Dortmundhoz képest, még így is sehol nincsenek, se eredményekben, se játékerőben, évek óta. A Real, a Barcelona, a Juventus, a Chelsea, a Manchester City, a PSG szintén százmilliókat is elkölt, még is egy szintet képviselnek a Dortmunddal, sőt, az utóbbi három, el is marad tőlük. És nem egy olyan játékot játszanak, mint az Atlético... Közel úgy dominálják le a meccseiket, mint egy Real Madrid, Barcelona vagy Bayern. Akár 4-5 gólt is képesek lőni, egy közepes vagy gyengébb Bundesliga csapatnak. Idén több gólt is lőttek, mint a Bayern. Ilyen játékerőre, ennyi pénzből szert tenni... ehhez kell a szakértelem, a szellemiség, a filozófia. Dortmundban valamit nagyon tudnak, és ezért a tudásért odaadnák a teljes vagyonukat az olajklubok, akik 200 millióból gyakran nem tudnak egy sikeres csapatot felépíteni.
2016. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Teljesen igaza vad!!

Ebbe bele se gondoltam

Tisztelem becsulom a dortmundiakat,bayern szurkolokent mondom

Most is Hummeslt hoztuk vissza,es ez a pelda az allitasodra

2016. máj. 12. 09:01
 6/13 anonim ***** válasza:

3-as:

azt hiszem 80 ezer akart az lenni :-)

2016. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt azért nem árt megjegyezni, hogy a Dortmund ma lehet sehol se lenne a Bayern nélkül. Az emlékezetes csőd közeli helyzet még 2003-ból...Na ezért is a Bayern a favorit.!
2016. máj. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, az gyönyörű gesztus volt a Bayern vezetőségétől, ritka az ilyen összetartás egy országon belül, pedig az ő érdekük is valahol, hogy legyen konkurencia és legyenek erős csapataik az országnak (persze, ezzel nem kisebbíteni akarom az érdemeiket). Egyébként ugyanígy kisegítették az 1860-at és a St. Paulit is. Tisztelem is emiatt a Bayern-t, de nem szimpatizálok velük, főleg az utóbbi időben, amikor kicsit ellentétesen cselekednek ezzel (ugye, amikor gyengítik a riválisokat, és elhozzák a legnagyobb sztárjaikat, mint a gazdag, vezető német klub (Neuert is pld. a Schalkeből hozták)).


Persze, 80 ezer akart lenni, 80 millió az ország lakossága kb. :D. Csak, az a fránya matek :D. Ellehet csúszni ezekkel a nullákkal.

2016. máj. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok német játékos számára az abszolút csúcsot jelenti a Bayernben való szereplés. Ezzel nem lehet mit kezdeni. Mindenki tudja, hogyha Németországban futballozol, akkor nem kell országot és kultúrát váltani azért, hogy címeket szerezz. És a Bayern nem a mai modern kori "erőszakkal", azaz óriási fizetéssel csábítja el a játékosokat. Hanem maguk a játékosok választják önszántukból a klubot! Pontosan azért, amit már az első mondatban megfogalmaztam.
2016. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez egy nagy sztereotípia. A Bayern játékosai is pont ugyanannyit keresnek mint a sztarok 95 szazaleka.

Nehany adat: (heti fizetes, ezer euroban)

Bayern: Lewandowski 160, Ribery 160, Lahm 160, Müller 150, Robben 150, Vidal 150, Neuer 150, Götze 140

Mas klubok legjobb fizetett jatekosai:

Iniesta 150, Suarez 200, Busquets 120, Alves 120, Pique 130, Messi 256

Luiz 150, Silva 180, Verratti 130, Ibrahimovic 300

Ramos 140, Kroos 150, Bale 180, Ronaldo 288, Benzeam 150


Lathatod hogy 1-2 kiugro esettol (Messi, CR7, Ibra) kb annyit adnak pontosan mint barmelyik masik klub.

2016. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!